.

.

Автомобил Underglow Светла, Bluetooth Сон Боја Брка Лента, Светлата за Полнење, 6 КОМПЈУТЕРИ Водоотпорен Надворешноста Автомобил Светла со СТАН Контрола ,12V 300 Led диоди Underbody С

Автомобил Underglow Светла, Bluetooth Сон Боја Брка Лента, Светлата за Полнење, 6 КОМПЈУТЕРИ Водоотпорен Надворешноста

DEN 1879.20

Пристапност
Во достапна форма

③You исто така може да Означите Вашиот Омилен Брка Ефект и само се прикажат ефект ќе се одбележи.Чекори : 1.Можете да го поврзете кабелот за напојување на позицијата на магла светлина.Автомобилот led лента, светлата се добро заштитени со флексибилни силиконска обвивка цевка за да се спречи прашина, вода и други остатоци на патот.0 или над / Андроид 4. 4 : Поврзување на светлината.Поддржува IOS 10.(Ве молиме, проверете дали површината имате намера да се држиме на светлина е чиста,рамна и сува).За било какви прашања, стигнат до нас.【Сон Боја & Брка Режим】 ①Special дизајн со додавање на IC во дресот на светлата, можете да ги контролирате различни Бои, Светлината и си поигруваше со Брзина како сакате.Користење за осветлување до целиот под автомобил, го Подобрува Изгледот и чувството на вашето Возило со Брилијантен Око-Фаќање на Светлосни Ефекти.Боја : Dreamcolor особини и Спецификација : ✪Сон боја & Брка Режим ✪СТАН Контрола ✪16 Милиони Бои ✪Висока Светлина Осветленоста и Единството ✪210 Режими ✪DIY Режими ✪го Прилагодите Осветлувањето на екранот и Брзината ✪Синхронизација на Музика ✪вкупно 300pcs LED, ✪6 Компјутери Автомобил Led Светла 4 x 20 инчи + 2 x 60 инчи (Подобро осветлување ефект од други краток лента светла) за Инсталација : Сите автомобили и уреди опремени со DC12 V извор на енергија.Стан Врска Чекори : 1.Пакетот вклучува : 1 x Автомобил Underglow светлина комплет Врски & Одредување Клипови & Завртки 1 x СТАН Контрола Настава ве Молиме тест на светлина пред инсталацијата.Лесно да се вклучи/исклучи, прилагодете ги боите и осветленоста.6 Компјутери Автомобил Led Светла (4 x 20 инчи + 2 x 60 инчи ).Тие може да се користи за сите автомобили и уреди опремени со DC12 V извор на енергија.Стап светлата да се чисти и суви места. Користете го кабелот за врски/одредување клипови и завртки да се поправи светлина лента.Можете исто така да го стави во со осигурач или кука тоа директно во батеријата, корисникот предност.Силна 3 M лепило, поштенски врски дури и одредување клипови и завртки опремени тоа таа се одржи на место цврсто дефинитивно.Автомобил Underglow Лента, Светлата за совршен апликација за сите Автомобили, ЏИП, Џип, Камион Декорација, итн.Answer : ___________________________ NOTE : APP име : Douco Stripx.Преземете СТАН.Тоа исто така може да се користи во различни внатрешни и надворешни апликации вклучувајќи под автомобил, камион кревети, нога велс, рок светла, итн.

Главните карактеристики

✪Dream color & Chasing Mode :
✪APP Control :
✪16 Million Colors :
✪High Light Brightness and Uniformity :
✪210 Modes :
✪DIY Modes :
✪Adjust the Brightness and Speed :
✪Sync to Music :
✪A total of 300pcs LED, :
✪6 Pcs Car Led Lights 4 x 20 inch + 2 x 60 inch (Better lighting effect than other short strip lights) :
Installation:
All automobiles and devices equipped with a DC12V power source. :
It also can be used in a variety of interior and exterior applications including under car, truck beds, foot wells, rock lights, etc. :
Location:
the bumper, intake grille, cab, rear, bottom.
Steps:
1.Stick the lights to clean and dry places. :
2. Use the cable ties/fixing clips and screws to fix the light strip. :
3.Line to car connected to the power and fix the controller. :
4.Check the connection before plug in. :
You can connect the power cord to the position of fog light. The red wire is positive pole, the black wire is negative pole. :
You can also put it in with the fuse or hook it straight into the battery, user’s preference. :
App Connection Steps:
1.Use your phone scan the QR code on the bluetooth control box. Download APP. :
2:
Turn on phone bluetooth
3:
Enter app.
4:
Connect the light.
( Connect the lights in the APP, not in the phone settings) :
Tips:
✪If colors of the light not match APP:
✪Open APP- Choose “LEDDMX” - Setting -RGBsort - Select the first “BRG” - Click setpix - Input 100-Confirm. :
Package includes:
1 x Car Underglow light kit :
Ties & Fixing Clips & Screws :
1 x APP Control Instruction :
Please test the light before installation. :
Our car underglow light provide a 30-day refund and one year of high-quality after-sales service. :
Any questions, reach us. :
Избор на клиент