.

.

GROSCHE Milano Stovetop Еспресо Создателот Moka тенџере 9 еспресо Шолја - 15.2 оз Сребрена и 3 Замена Печати Дихтунзи Пакет Шпоретот врвот кафематот Moka италијански еспресо кафе со?

GROSCHE Milano Stovetop Еспресо Создателот Moka тенџере 9 еспресо Шолја - 15.2 оз Сребрена и 3 Замена Печати

DEN 1079.52

Пристапност
Во достапна форма

⭐ [Moka Еспресо Кафе] Stovetop еспресо создателот, Moka тенџере, s изграден за да трае.На moka тенџере е околу неколку децении.Првично еден италијански кафематот, тоа е сега ужива во целиот свет за длабок и богат вкус stovetop еспресо дека тоа го прави.На Милано од страна на GROSCHE има модерен пресврт на тоа, да додадете некои стил во вашиот stovetop еспресо подготовка.Овие се GROSCHE Стандард дизајн со висок квалитет со силиконска замена дихтунзи кои ги собере сите GROSCHE и многу други главни брендови на еспресо одлуки.Овие заптивки се на висок квалитет на оригиналниот замена печат за GROSCHE Milano moka тенџере stovetop еспресо одлуки.Тие, исто така, може да се вклопат другите брендови како Bialetti Moka express, Lagostina, и oxo и други.Ве молиме проверете ја големината и мерка на вашиот силикони заптивка да бидете сигурни дека ви купување на точната големина, 3 купот печат, или 6 првенство, или 9 првенство итн.Ве молиме проверете ја големината внимателно пред да го купите!.За некој кој го прави stovetop еспресо moka кафе 2-4 пати неделно или повеќе, ќе треба да ја замени печати околу секои 3-4 месеци и филтер екран треба да се заменуваат секоја година да се задржи вашата moka тенџере работат во своите најдобри.Овој овој moka пост замена заптивка сет е дизајниран да биде годишниот refresh комплет за вашиот stovetop еспресо создателот moka тенџере или кубанската кафе создателот со дихтунзи и заштитата на сите вклучени.На moka тенџере е многу лесен за употреба.Тоа е лесно да се задржи за дом и канцеларија.При миење на тоа, секогаш се мијат со рака и никогаш не ги ставите во машина за миење садови.Алуминиум природно ќе дупка во машина за миење на садови и ги расипат својата завршница.GROSCHE е општествено Претпријатие и Б (Корист) Корпорација на мисија да се обрати до безбедна вода криза со кои се соочуваат и скоро 800 милиони луѓе ширум светот.За секој производ, продадени, GROSCHE обезбедува пристап до 50+ дена на безбедна вода за пиење за луѓето во потреба, преку Безбедна Вода Проект.Ова помогна да заедници во целиот свет, вклучително и во Филипини, Малави, Пакистан, Јужен Судан, Индија, и Уганда.

Главните карактеристики

Избор на клиент