.

.

Albion 02TM05041R 5 со Дијаметар од Фенолни Тркала Институционална Цврсти Плоча Рициново, Обична Понесе, Од 3-5/8 Должина x 2-1/2 Ширина основна Плоча, 350 lb. Капацитет На Опсег

Albion 02TM05041R 5 со Дијаметар од Фенолни Тркала Институционална Цврсти Плоча Рициново, Обична Понесе, Од

DEN 328.80

Пристапност
Во достапна форма

Силно врежана, формирана челик завршна плоча и јарем за подолг живот во солиден услови.Топлина третираат двојно топката имајќи raceways да се спротивстави носат и подобрување на маневрирање. 1/2" hydraulically формирана челик занитвам Kingpin. 3/8" дијаметар шупливи оска со заклучување орев.Сите апаратури се цинк галвански да се спротивстави на ' рѓа и корозија.Лесно валање, двојно топката имајќи casters се идеално одговара за речиси секоја операција, каде што непречено валање, високо maneuverable, економски рициново е потребно.Топлина третираат дизајн обезбедува продолжен живот и перформанси.Типични апликации вклучуваат хотел опрема, институционални опрема, храна услуга полици и случаи, акции коли и перење камиони.

Главните карактеристики

Избор на клиент