.

.

7.5 L/M Brushless DC 12V 12W Бела Храна Одделение Brushless Потопна Пумпа за Вода 1/2 Влезот/Излезот Порта

7.5 L/M Brushless DC 12V 12W Бела Храна Одделение Brushless Потопна Пумпа за Вода 1/2 Влезот/Излезот Порта

DEN 590.16

Пристапност
Во достапна форма

КАРАКТЕРИСТИКИ : Оваа храна одделение пумпа се карактеризира со ниско ниво на бучава дизајн и функционира во двете топла и ладна вода средини.ДОЛГО очекуваниот ЖИВОТЕН ВЕК : молчи мини DC пумпа има долг животен век и има работен век на повеќе од 20,000 часа во нормална средина.ОЛОВО ЖИЦИ : UL1007,AWG24,350mm,Црвена(+),Црна и бела(-).ПРИМЕНА : аквариум,фонтана,мал рибник,сончев систем радијатори,вода циркулаторниот systemetc.СПЕЦИФИКАЦИИ : Текст на струјата : 1000ma Voltage : 12 V DC(макс.)Моќност : 12 W(макс.)Проток температура : 32-149 Flow : 7.5 L/M2.5 m3/h Speed : 4500r/m Noise : 40dba Inlet/штекер порт : 1/2"Ниво : Еден.Долг живот, ниско ниво на бучава, еко-пријателски и енергија-штедење.Работат внатре/надвор ладна или топла вода За внатрешна и надворешна употреба се Одржи тешки работи за 24 часа Животен век : над 20000 часа во нормална состојба Апликација : аквариум, фонтана, медицинска опрема, итн Спецификации : Материјал : Пластични Вози метод : магнетни Пумпа вратило позиција : хоризонтален тип Impeller структура : Отворена Impeller вшмукување метод : Еден Impeller број : Повеќе на Ниво на Текст на струјата : 1000ma Напон : 12 V DC(макс.) Моќност : 12 W(макс.) Проток температура : 32-149 Проток : 7.5 L/M Подигнете Главата : 3.5 m Брзина : 4500r/m Бучава : 40dba Влезот/излезот порт : 1/2" Ниво : Еден Тежина : 186g Пакет се Вклучуваат : 1 x Пумпа.

Главните карактеристики

Избор на клиент