.

.

Yuhoo UHF Modulator, Мини ТВ Линк Modulator,TM70 AV да RF Конвертор со Канал Екранот, PAL/NTSC Факултативна Дигитални Modulator USB Plug & Play(Црна)

Yuhoo UHF Modulator, Мини ТВ Линк Modulator,TM70 AV да RF Конвертор со Канал Екранот, PAL/NTSC Факултативна

DEN 359.52

Пристапност
Во достапна форма

UHF Modulator : PAL/NTSC опција, цена-ефикасен за локалниот CATV систем.Функција : Компатибилен со set-top box и други A/V извори, повеќе сигурен за користење.Дизајниран со прилагодливи аудио/видео излез ниво, и факултативниот излезен канал.Едноставен Изглед Дизајн : Таписерии изработка, што сте fondle admiringly.Издржлив Материјал : Усвојување на високо квалитетни пластични материјали, цврсти и издржливи, и можете да го користите за долго време.Избор на Дизајн : Аудио/ видео излез ниво прилагодливи.Излез канал избор.Исплатливи за локалниот CATV system Compatible со сет-топ кутии и други A/V sources UHF modulator -PAL/NTSC selectable Output ниво adjustable Audio/ видео излез ниво adjustable Output канал selectable RF излези за употреба со SLX и ТВ-Links Specifications : Тип : ТВ Линк Modulator Material : Plasti-c Color : Black Size(L*W*H) : Околу 9.6x11.8x2.5cm Modulator : Стандард : PAL/NTSCChannel Опсег : UHF 21~69 Output Ниво : 85±5d Bu VSound на Системот : M=4.5 MHz、B/G=5.5 MHz、I=6.0 MHz、D/K=6.5 MHz A/V Приклучок : РКА female RF Текст : F-female RF Излез(DC излез) : F-женски (DC излез:9 VDC/100)IR Emitter : Далечински Управувач Фреквенција : 38 KHz/56 KHz Remote Растојание : ≥ 8m Default Фабрика Поставување : Канал 21(471.25 MHz),PAL/I /38 KHz Power Потрошувачка : USB5 V на 400m AOperating Температура : 0℃ ~ +40℃Пакет се Вклучени : 1pc х ТВ Линк Modulator1pc x Моќ Line1pc x IR Emitter1pc x Manual Note : 1. Поради светлината и на екранот разлика, објектот е боја може да биде малку поинаков од слики.2. Ве молиме овозможи 0.5-2 cm разлики поради прирачник за мерење.

Главните карактеристики

Избор на клиент