.

.

Moka Тенџере, Stovetop Еспресо Создателот, од не ' Рѓосувачки Челик Moka Тенџере, Монтажни Кујна Stovetop кафематот со сигурносен Вентил, 200ml/ 4 Чаши

Moka Тенџере, Stovetop Еспресо Создателот, од не ' Рѓосувачки Челик Moka Тенџере, Монтажни Кујна Stovetop кафематот

DEN 890.16

Пристапност
Во достапна форма

❤ Направени од високо квалитетни нерѓосувачки челик, безбеден, хигиенски и издржливи. ❤ Ергономски се справи со е дизајниран за удобност и лесно ракување. ❤ Нерѓосувачки челик печат парична казна мрежа филтер за повеќе темелно филтрација. ❤ Лесен за ракување и чистење.Тоа може да се загрева со електромагнетно рерна и отворен оган. ❤ Современ изглед го прави голем плус на секое кујна.Спецификација : Состојба : 100% Сосема Нов Материјал : Храна Одделение од Нерѓосувачки Челик Вкупната Димензија : 10*10*21cm / 3.94*3.94*8.27 во Капацитет : 4 Чаши(50мл/Куп) Боја : Сребро Пакет Листа : 1* Нерѓосувачки Челик Stovetop Еспресо Создателот Забелешка : Долната Комора е место за водата чие ниво треба да биде под сигурносен вентил.Прав резервоар(инка) на дното на комората е за кафе, чија вредност може да достигне линија белег во резервоарот.Горниот тенџере е за сварено кафе.Ве молиме овозможи 1-3cm грешка поради прирачник за мерење и бидете сигурни дека ќе не предвид пред да нарачате.Ве молам, разберете дека бои може да постои хроматските аберации како различни поставување на слики.

Главните карактеристики

Избор на клиент