.

.

AquaticHI Аквариум Рефрактометар за Saltwater/Brackish/Морски/Гребен Резервоарот Тестирање, Автоматска Контрола на Температурата, Salinity (0-100ppt) и Специфична Тежина (1.000-1.070)

AquaticHI Аквариум Рефрактометар за Saltwater/Brackish/Морски/Гребен Резервоарот Тестирање, Автоматска Контрола

DEN 2232.00

Пристапност
Во достапна форма

⭐️ ДВОЈНА СКАЛА РЕФРАКТОМЕТАР : Мерки во Salinity 0 - 100ppt и Специфична Тежина 1.000 - 1.070. ⭐️ ИДЕАЛЕН АПЛИКАЦИИ : Аквариуми, Морски Мониторинг, Земјоделството, Градинарството & Образовни Цели (Биологија Проекти). ⭐️ АВТОМАТСКА ТЕМПЕРАТУРНА КОМПЕНЗАЦИЈА (ATC) : Автоматски да обезбеди прецизни мерења, дури и со температурни флуктуации. ⭐️ ПРИФАТЛИВА висок квалитет при обезбедување ⭐️ ПРОФЕСИОНАЛНА опрема за тестирање стандарди, точна дури и при ниски сол нивоа. ⭐️ СТАНДАРДЕН ПАКЕТ ВКЛУЧУВА : 1 Рефрактометар, 1 Тешко за Носење, 1 Calibrating Завртка Возач, 1 Pippet, 1 Чистење Облекувам, 1 Упатството.Големина : Стандард За Полнење.

Главните карактеристики

Избор на клиент