.

.

Yaegoo AC 110V Само Priming Вода Притисок Дијафрагмата Пумпа за Караван, RV, Брод, Морски (Висок Притисок 160PSI 7L/мин)

Yaegoo AC 110V Само Priming Вода Притисок Дијафрагмата Пумпа за Караван, RV, Брод, Морски (Висок Притисок 160PSI

DEN 1246.80

Пристапност
Во достапна форма

AC 110 V Само Priming Вода Притисок Дијафрагмата Пумпа 1.8 GPM 7 LPM 160 PSI За Караван/Р.В./Брод/Марина.Авто-Priming : Дозволи за употреба дури и ако се наоѓа над резервоарот за вода.Вграден-во 160 PSI притисок прекинувач автоматски започнува и ќе престане да пумпа кога е потребно.Номинална тек е 1.8 GPM(7 LPM).Долго време операција во мали проток/истекување би штета притисок switch многу брзо.Ве молиме бидете сигурни дека проток користите е повеќе од 60% од max проток, барем 1.2 GPM(4.5 LPM).Термо заштита од преоптоварување автоматски се прекинува моторни треба overhear поради преоптоварување, со автоматско повторно да започне функција.Стил : Висок Притисок 160 PSI 7 L/мин.

Главните карактеристики

Избор на клиент