.

.

[Сет на 2] МЕ ОДНЕСЕ 11 Соларни Фенер,Отворено Градина Виси Фенер-Водоотпорен LED Треперење Flameless Свеќа Мисија Светла за Маса,Отворен,Партија

[Сет на 2] МЕ ОДНЕСЕ 11 Соларни Фенер,Отворено Градина Виси Фенер-Водоотпорен LED Треперење Flameless Свеќа

DEN 816.00

Пристапност
Во достапна форма

СОЛАРНА ЕНЕРГИЈА : Соларен Панел собира сончевата светлина за полнење на батерии(вклучени) во текот на денот.Автоматски се пали во мрак до 6 часа на ноќното осветлување.Оваа соларна фенер е осветлен со топло бела LED Треперење flameless Свеќи,која создава топол сјај.PLS ЗАБЕЛЕШКА : Овој сончев фенер вклучува 1 батерија , бидејќи 1 батеријата е доволно за соларни панели.Тоа им овозможува да работат 8 часа по целосно наполнета.Големина : 5.51"(L)*11"(H)*5.51"(W).Материјал : Пластични+Стакло;Тоа е идејата за отворен простор,градина,маса,забава и многу повеќе.Осигурајте се дека копчето е во "ON" позиција пред промените во сонцето.Ако на копчето е во "on" позиција,одржување на соларен панел во темнина,тогаш светлата ќе светне.Едноставно контактирајте со нас ако некогаш имате проблеми со вашиот TAKEME светла.Соларен панел : 1.2 V 45m A.Батерија : Ni MH AAA600mah акумулатори.Материјал : Стакло+Пластика.Напојува Извор : соларен погон.Големина : 5.51"(L)*11"(H)*5.51"(W).Работно Време : 8 часа. 1. Осигурајте се дека копчето е во "ON"позиција пред да го полните на сонце.Ако на копчето во "on"позиција,одржување на соларен панел во темнина,тогаш светлата ќе светне. 2.Оваа соларни светилки треба да биде наплатено во целосна и директна сончева светлина за 6-8 часа. 3.Одржување далеку од уличните светилки и други светли luminant. ✔ Супер лесно да се стави заедно и го стави во земјата;. ✔ Времето-отпорни;Без жици потребно;заштеда на Енергија;. ✔ Топло бела LED Треперење flameless свеќи;. ✔ Дизајн за внатрешна или надворешна градина користење;. 2 x TAKEME Соларни Фенер.TAKEME Градина Соларни Фенер, одличен избор за вашата маса, градинарски и сите други отворено (и затворен).Сончевата Светлина Фенери Отворено,Совршен За Наводнување На Оркестарот.Забава, одржлив и убава начин да се направи светлина, Оваа Соларна виси Фенери е идеален за градина осветлување, декорирање на вашиот двор, на тревникот,маса и сите други отворено (и затворен) определба дека ќе имаат корист од убава осветлување за да се создаде прекрасен и опуштена атмосфера.

Главните карактеристики

Избор на клиент