.

.

Hilitand Рептил Топлина Крушка,100W Инфраред Керамички Emitter Милениче Грејач Светилка Рептил Сијалица,Висока Термичка Ефикасност,Трајни

Hilitand Рептил Топлина Крушка,100W Инфраред Керамички Emitter Милениче Грејач Светилка Рептил Сијалица,Висока

DEN 297.36

Пристапност
Во достапна форма

????Долг Живот - Висока термичка ефикасност и животен век до 20.000 часа. ????Широка Примена - Ова црна керамички топлина emitter видливоста е совршена од 24 часа извор на топлина за сите влекачи. ????Оперативниот Принцип - Греење извор : Керамика, инфраред, електрични, без светлината емитирана.Солидна керамика елемент има добри топлински зрачење функција(исто така работи и во запечатена кутија). ????Материјал - На сијалицата е направен од висока температура глина + заштита на животната средина глазура, кој симулира месечината е природен сјај за ноќни гледање без нарушување на рептили ден/ноќ циклус. ????Предност - Тоа, исто така, ќе се зголеми квалитетот на амбиентниот воздух температура во терариум.Инфрацрвена топлина продира вага и кожата ткиво, промоција на здравје и исцелување како што widens на крвните садови и го зголемува циркулацијата на крвта.

Главните карактеристики

Избор на клиент