.

.

Medpride Транспарентен Медицински Лента (Пакување од 6 Ролни) - Прва Помош Лепило Јасно Хируршки Завој Лента За Рана Облекување, Нега Не Латекс, Дише И Противалергиски - ?

Medpride Транспарентен Медицински Лента (Пакување од 6 Ролни) - Прва Помош Лепило Јасно Хируршки Завој Лента

DEN 180.72

Пристапност
Во достапна форма

Многу лесно да се солза за кавга-бесплатно апликација, дури и со ракавици и транспарентна, што овозможува јасно визуелизација на кожата под и дискретна bandaging.Тоа ќе се држиме до ништо и може да се користи не само за облекување рани и одржување на завои во место, но исто така и за обезбедување голем број на медицински уреди, како што се катетери, IV tubings итн.Совршен за здравствена заштита клиника, болница, канцеларија, дома или ветеринар клиника.Medpride – Искуство И Квалитет Можете Да Им Верувате.СО ЦЕЛ МИР НА УМОТ : Medpride е вашиот доверлив добавувач на ефективни, врвен квалитет на медицински производи кои ќе може да смета на за да им овозможат на вашите лични или стручни медицински комплет.Овде, во Medpride, тоа е нашата цел да ви овозможи со голем избор на премиум квалитет за еднократна употреба медицински производи кои се внимателно дизајнирани за високи перформанси, додека надминува контрола на квалитет стандарди.Ова значи дека тоа им овозможува на секој пот и телото течност лесно да помине преку тоа, без да предизвика тој да падне.Идеален за чувствителна кожа, тоа не предизвика никаква непријатност.Врвен Квалитет, Флексибилност x 12 метри (6 парчиња).УВИД НА КОЖАТА ОКОЛУ РАНАТА : Погодно спакувани во 6 ролни, нашата транспарентна медицински лента нуди уште една предност : јасни дизајн ви овозможува да се следи раната и под кожата на сите времиња.Едноставно им овозможат на вашиот прва помош комплет со неколку од овие и знаеш дека се подготвени за ништо што доаѓа на вашиот пат.ПРОТИВАЛЕРГИСКИ се ГРИЖИ ЗА ЧУВСТВИТЕЛНА КОЖА : Ова транспарентен завој лента карактеристики ситни пори, кои ја покриваат површината на лента, како и мала мрежа-како модел и да го направи исклучително дише.Се ПРИЛАГОДИ на ВАШИТЕ ПОТРЕБИ : Фали флексибилност и ефикасност, овие јасни, лепило хируршки лента е многу силна и уште многу нежна за кожата.Опремување На Вашиот Прва Помош Комплет Со Најдобрите Вршење Медицински Лента.Тоа е Достоен за тоа!.Тоа исто така им овозможува на воздухот да стигнат до кожата и рана под неа, на тој начин дозволувајќи му на соодветна ткиво поправка. [Големина : 2" x 10 Јарди].Поддржани од страна на 30-дневниот Гаранција за Парите Назад, мора секоја добра причина да се избере Medpride за сите ваши медицински потрошен материјал!.

Главните карактеристики

Избор на клиент