.

.

ТЕШКО РАБОТ ДИЗАЈН Направен во САД Четири Слој Крпа Лицето Маска - Уво Saver Зад Главата Еластична - Искачување Сирена, Возрасни, Оригинални Намали

ТЕШКО РАБОТ ДИЗАЈН Направен во САД Четири Слој Крпа Лицето Маска - Уво Saver Зад Главата Еластична - Искачување

DEN 599.76

Пристапност
Во достапна форма

Се заштитат себе си од прашина и particulates со овој четири слој на лицето маска.Направен од цврсто вткаена памук, оваа маска помага во заштита од капки, смог, прашина, пепел, полен, и големи particulates.Карактеристики континуирано се водат вратоврска која работи зад главата и зад вратот, отколку над ушите, за да се спречи притисокот врз ушите.Вратоврската е целосно прилагодливи.Се намали и пораби во срцето на Оклахома од страна на едно семејство во сопственост на мал бизнис.САД ГО НАПРАВИЛЕ.Машина за Миење ладно, се постават рамен да се исуши.Вратоврска ластичињата цврсто пред миењето.Оваа маска не е наменет за медицинска употреба, и не е докажано да се намали пренесувањето на болеста.Стилски и Практични!Направен од четири слоја на цврсто ткиво памук, маски се најдобри ние нудиме за заштита во крпа маски.Зад главата еластична го задржува притисокот ушите за продолжен носат.Памук обврзувачки е совршен за да се задржи вашето лице сува дури и во топлината или за време на вежбање.Како да се Мијат.Овие маски треба да се мијат со ладна вода со ластичиња цврсто врзани.Висат да се исуши.Ве молиме имајте предвид, не користете ткаенина омекнувач на лицето маски.Тоа може да се направи маски потешко да дишете во.Одрекување.Оваа маска не е наменет за медицинска употреба, и не е докажано да се намали пренесувањето на болеста.

Главните карактеристики

Избор на клиент