.

.

Grundfos 59896771 1/12 Коњски Сили Нерѓосувачки Челик Circulator Пумпа

Grundfos 59896771 1/12 Коњски Сили Нерѓосувачки Челик Circulator Пумпа

DEN 3025.44

Пристапност
Во достапна форма

Нерѓосувачки челик.Протокот опсег : 0 - 20.5 U. S. GPM, Раководител опсег : 0 - 9.7-Нозе.Мотори : 2 Пол, Единствен Фаза, 115-Volt.SF = Две гром страната конекција (GF15/26).Отстранлив проверете вентил ја елиминира потребата за во-линија протокот на проверка.Од Производителот На Grundfos UP15-29 SF 1/12 HP Recirculator Пумпа со нерѓосувачки челик пумпа за домување.На Grundfos circulator пумпи, Серија НАГОРЕ, се специјално дизајнирани за системи за греење.Пумпите се исто така погодни за циркулација на топол домашни вода и за циркулација на течноста во ладење и климатизација системи.

Главните карактеристики

Избор на клиент