.

.

Schleich Eldrador Суштества Мраз Змеј Играчка Акција Фигура за Деца на Возраст 7-12

Schleich Eldrador Суштества Мраз Змеј Играчка Акција Фигура за Деца на Возраст 7-12

DEN 1586.40

Пристапност
Во достапна форма

ДИЗАЈНИРАН ЗА ИГРА.Мраз Змеј Играчка е направена со детали и карактеристики подвижен крилја за активно и имагинативна игра.ДЕТАЛНИ и ВИСОК КВАЛИТЕТ.На Scheich Мраз Змеј Акција Фигура живее во Eldrador Мраз во Светот и preys на подготвена жртви од преземање на лет и напад од воздух.ДЕЛ ОД поголем ИГРА СВЕТОТ На Мразот Змеј бројка е дел од Eldrador Суштества колекција на акција фигури и playsets од Schleich и е идеален подарок за момчиња и девојчиња на возраст од 5 преку 12. ИЗГРАДЕНА МИНАТАТА Како 85-годишниот германски играчка компанија, нашите играчки се изработени со највисок стандард на квалитет и безбедност, и сите производи и материјали кои ги исполнуваат или надминуваат силните применливи безбедносни барања.ЕКСПЕРТ ОДОБРЕНИ "Schleich playsets и фигурини инспирира децата да си играат imaginatively : суштински дел на здрав детски развој, па често се занемаруваат во денешниот брзо интензивна светот." - Д-р Сандра Камен, отворени се игра експерт.Истражуваат таинствениот свет на Eldrador со Мраз Змеј, забава, едукативни играчки figurine од Schleich!Овој сет е автентично детални, и е идеален за време на имагинативна игра.Schleich® е германски играчка на компанијата, а ние го донесе реализам на едно ново ниво.Нашите високо квалитетни, извонредно playworlds се отвори светот на креативни можности за години и децата преку безбедни и едукативна игра.Сите Schleich производи се внимателно дизајнирани да ги инспирира здрава и креативни претендираат игра за деца, како и една играчка или дел од една поголема колекција.Сите производи и материјали кои се користат ги исполнуваат или надминуваат силните важечките национални и меѓународни играчка безбедносни барања.Ние сме водечки светски figurine компанија, и во моментов нудат шест различни тематски светови и над 300 производи, дизајнирана да научи и да ги инспирира децата како што се движат низ развојните фази.Од реална светови на Фарма Светот, Дивиот Живот и Коњ Клуб да ја мистиката на подрачјето на bayala® и Eldrador® Суштества, ние се стави На Светот е во Вашите Раце.

Главните карактеристики

Избор на клиент