.

.

AMZ за Еднократна употреба Лабораторија Палта за Возрасни Медиум. Пакет од 10 Бели Наметки за Еднократна употреба за Мажи и Жени. 40gm/м2 Полипропилен Медицински Наметк?

AMZ за Еднократна употреба Лабораторија Палта за Возрасни Медиум. Пакет од 10 Бели Наметки за Еднократна употреба

DEN 588.72

Пристапност
Во достапна форма

БЕЛА за ЕДНОКРАТНА употреба ЛАБОРАТОРИЈА ПАЛТА МЕДИУМ се користи во некои медицински и многу општи области на примена.Возрасни расположливиот наметки медицински функција еластична зглобовите, укината јака и пластични прилепува.Џебот На Градите.Количина : 10 лабораторија наметки.ВИСОКО НИВО НА ПРИВАТНОСТ : за Еднократна употреба наметки медицинска се изработени од 100% богородица полипропилен.За еднократна употреба лабораторија наметки не дише и одлично каде течни поздравниот е грижа.РАСПОЛОЖЛИВИОТ ДИЗАЈН на Пластични лабораториски мантил обезбедува трошоци-ефикасност и се избегнува ризици од нечистотија.Отфрлите изолација наметки, по употреба во корпа и измијте си ги рацете правилно.СИГУРНА ЗАШТИТА : PPE наметки за еднократна употреба маска на вашето тело и облека, и да се создаде физичка бариера помеѓу вашиот облека или прашина.Бела изолација gown со џебот кај градите, и обезбедува економска, удобно и сигурна заштита и хигиенска безбедност.ШИРОКО се КОРИСТИ : Хируршки наметки за еднократна употреба се користи во службата за храна и канализација месарница, достав и повеќе.Т.е gown е одлична за работилници, градилишта, сликарство, комерцијални и апарати за домаќинство инспекции, имајќи го исклучите insulaton.Големина : Медиум.

Главните карактеристики

Избор на клиент