.

.

ulpeak Куче Лае Контрола, Анти Лае Уред USB Полнење Sonic Лае Silencer Куче Кората на Одвраќање од 10 Метри Ефикасни, Безбедни за Мали, Средни и Големи Кучиња

ulpeak Куче Лае Контрола, Анти Лае Уред USB Полнење Sonic Лае Silencer Куче Кората на Одвраќање од 10 Метри

DEN 719.76

Пристапност
Во достапна форма

【Батерија & Трајни】Гаранција важи само за предмети 'се Продаваат од страна на ULTPEAK НАС" вграден-во 1500m AH литиум батерија постојано може да се работи за 30 дена по 5 часа за целосно полнење.Ниска енергија од батеријата индикација ви гарантира цената во време.На здрав ABS IPX4 водоотпорен школка дава уредот подолг животен век и може да се стави или обесен насекаде внатрешна и надворешна. 【На сила на Повеќето Кучиња】уредот работи на повеќето раси и големини, но не и работа на глуви или оштетен слух кучиња.Некои кучиња може да се плаши или не им се допаѓаат ултразвукови звук, не престане да лае на почетокот.Ве молиме овозможи до 2 недели за обука. 【Безбедно Лае Затка】Sonic се безопасни за домашни миленици.Ако кучето е слушно-оштетени или агресивни, уредот може да не работи како што се очекува.Користејќи еден уред од две или повеќе лае кучиња одеднаш не е препорачливо. 【Лесен за Инсталација и Водоотпорен】уредот е дизајниран за лесно виси или монтирање на дрво,ѕид или ограда пост да го задржи вашето куче или вашите соседи " куче од лае.Бидете сигурни дека кората контролер е свртен кон куче во рамките на опсегот без никакви пречки. 【Опсег до 50ft Анти Лае Уред】опсегот на sonic пенетрација е 50ft, покрива област внатрешна и надворешна.Во споредба со традиционалните куче обука уред, таа целосно ги ослободува рацете.Можете лесно може да го тренира кучето е однесување со вртење на knob.По тестирање, најдобар ефект е во 50ft.Помал опсег, подобар ефект.Боја : црна.

Главните карактеристики

Избор на клиент