.

.

FinerMe парична Казна Работа руската Гнездење Кукли Matryoshka Дрво Редење Вгнездени Поставите 5 Парчиња рачно изработени Играчки за Деца Детска Божиќ Роденден Дома Декор?

FinerMe парична Казна Работа руската Гнездење Кукли Matryoshka Дрво Редење Вгнездени Поставите 5 Парчиња рачно

DEN 383.76

Пристапност
Во достапна форма

❤ИСКЛУЧИТЕЛЕН ДИЗАЈН : Гнездење Кукла е рачно изработени craftwork. ❤ЛЕСНО ДА се ОТВОРИ & ОДГОВАРА МНОГУ ДОБРО : Децата се во можност да се отвори и затвори го со себе.На врвот и на дното делови се вклопуваат совршено. ❤НЕМА БОЈА МИРИС : бојата за гнездење кукла е високо-одделение еко-пријателски. ❤ПРИРОДНИ БЕЗБЕДНО ДРВО : Гнездење Кукли се направени од дрво липа.Внимателно избрани и полиран.Доволно безбедно за деца. ❤Внимание:Деца под 5 години треба да биде придружена од страна на возрасен да си играат со кукли.Вгнездување на Кукла која има силна егзотични стил, е рачно изработени craftwork единствена Русија.Главната материјал за Гнездење кукла е Линден дрво.Вгнездување на кукли може да биде не само за украс, но, исто така, може да се продавница за накит, бонбони, итн.Покрај тоа, тоа е совршен избор за подарок пакување.Вгнездување на кукла-премија подарок секој заслужува.Тоа е егзотични вид на деликатна подарок што ги прави посилни семејството бонд, сведоци љубов љубов, и изразува жесток копнеж за оној што се грижи.Легендата на Вгнездување на Кукли : Тоа е, рече дека во старите времиња, имало и двајца братучеди, момче и девојка, живееле во иста населба во Русија.Тие израснале заедно многу интимно.Како минуваше времето, момчето leaved родниот град.Тој пропушти неговата прекрасна девојка многу.Така тој го направи дрвени кукли направени по девојка секоја година.Големината на вгнездување на кукли растат поголеми и поголеми од година во година.Години поминаа страна, се вратил во родниот град, и да ги испратите оваа колекција на дрвени кукли и за неа како подарок.Луѓето тогаш моделот на стилот на кукли со името на Matryoshka.Тоа има друго име'среќна кукла'.Спецификации : 1. Бренд : Finer Me 2. Материјал : Линден дрво 3. Големина : Прибл. 4.7 инчи во висина. 4.Погоден за : Дома декорација, Божиќ, денот на Вљубените, роденден, Денот на Мајката, денот на Благодарноста и во било кое друго време.Пакетот Вклучува : 1 * Сет на 5 Парчиња Гнездење Кукла Matryoshka руската рачно изработени Дрвени Малку Девојка Модел Гнездење Кукли Играчка Подарок.

Главните карактеристики

Избор на клиент