.

.

Hobbypark 10 Пара Т-Приклучок Конектори Машки & Женски Деканите Стил w/Намали Цевки за РК LiPo Батеријата Пакет ESC Електричен Мотор Мотор Делови

Hobbypark 10 Пара Т-Приклучок Конектори Машки & Женски Деканите Стил w/Намали Цевки за РК LiPo Батеријата Пакет

DEN 215.52

Пристапност
Во достапна форма

✔Вклучуваат : 10 машки и 10 женски конектори w/Намали цевки. ✔Max.струја : Околу 120 A. ✔Материјал : трајни пламен-отпорни позлатени бакар & тврда пластика. ✔Ја елиминира можноста од погрешно поларитетот конекции,Обезбедува безбедна конекција за батеријата и моторни конекции. ✔Апликација : РК хоби, автомобил, брод, авион, хеликоптер, и Li-полимер батерија, итн.Забелешка : боја на објектот може да се разликува малку поради фотографија и свој компјутер /Phone Customer Задоволство Гаранција Ако не сте 100% целосно задоволни со нашите производи, ве молиме не двоумете се да контактирате со нас за да побарате враќање на пари или размена!Предмет : Т-Приклучок Конектори Деканите Стил Машки & Женски w/Намали Цевки Пакет Вклучуваат : 10x Машки Т-приклучок Конектори 10x Женски Т-приклучок Конектори 1x Топлина се Намали На 2 : 1 Црвена 1 Нозе 1x Топлина се Намали На 2 : 1 Блек 1 Нозе Карактеристики : Висок Квалитет - Обезбедува безбедна конекција за батеријата и моторни конекции Материјал : трајни пламен-отпорни позлатени бакар и тврда пластика.Max.струја : Околу 120 A 100% Нов,Произведени од Страна на Hobby Park ,Добро направени и издржливи Компатибилен со : Работи со класичен & гроздобер стариот тип рк модели со Деканите Стил конектори.Одлично За РК Автомобили / Чамци / Авиони ГЛАСАЧКО место. : Како идеја за она што големина се користи за што, тука е водич за она што ние го користиме за : 10 AWG - Голема lipos >5,000 m Ah 12 AWG - Голема lipos >3,300 m Ah, најголемите кој ќе одговара на 4mm куршуми, XT60, Деканите, Tamiya итн. 14 AWG - најчести, се користи за Sub C Ni MH пакети, lipos >2,000 m Ah, мотори и др. 16 AWG - Airsoft мини батерии, Lipos >1300m Ah 18 AWG - АА моќ пакети, Lipos >1,000 m Ah 20 AWG - Мала моќ пакети, thickest жица која ќе одговара на JST конектор, Мини-Т конектори, итн. 22 AWG - Приемник батерии, најчесто се користат за Futaba, JST итн конектори, LED & ниска моќност за осветлување 24 AWG - мала тежина приемник батерии, LED осветлување.Забелешка : Проверете ги вашите специфични модел е прирачник за компатибилност,или Контактирајте со нас.

Главните карактеристики

Избор на клиент