.

.

Едноставно Пумпи PM310F Перисталтиката Индустриски Одделение Само Priming Панел Планината Дозирање, Издавање и Премерување Пумпа со Norprene на Храна и Пијалаци Цевки, 12V DC, 2

Едноставно Пумпи PM310F Перисталтиката Индустриски Одделение Само Priming Панел Планината Дозирање, Издавање

DEN 1084.80

Пристапност
Во достапна форма

Вклучува наградуван Едноставно Пумпи поддршка.Индустриски квалитет, направени во САД.Робустен ОЕМ опрема кутија, 2 ролери дизајн.Променлива брзина за користење на нашата pwm проток Контролер.Компатибилен со многу хемикалии и агресивни течности.Нашите Perimax пумпа серија на перисталтиката цевки пумпи се меѓу повеќето компактни, индустриски перисталтиката пумпи на пазарот.Сите наши Perimax пумпи можат целосно да се прилагоди за да одговара само за било течност пренос на апликација.Вообичаени начини за да изберете цевки пумпа вклучува; моторни ВРТЕЖИ во минута, цевки големина, број на ролки, и мотор тип (brushless DC, brushless stepper мотор, и стандардни DC).Бидејќи течноста само контакти на цевки, тие се компатибилни со повеќето било течност.Совршен за лабораториска употреба, истражување и развој, да направат прототип, тестирање и земање мостри, кондензат отстранување, детергент издавање, течност премерување, машински алатки за ладење, машина за подмачкување, и разновидност на ОЕМ апликации.Распрашајте се за различни начини на оваа пумпа може да се прилагоди за да одговара на вашите потреби.Карактеристики : Робустен ОЕМ опрема кутија, 2 ролери дизајн Индустриски одделение, направени во USAPerfect за дозирање, издавање, и metering Excellent сува работи characteristics Can пумпа течност и гас/air Self-priming Variable брзина за користење на нашата PWM проток controller Fluid само контакти внатрешноста на tubing Easily го замени цевка поставена во minutes Pumps екстремно жешка или ладна fluids Large избор на опции и variations Can пумпа slurries со висок particulate content Compatible со многу хемикалии и агресивни fluids9 цевки материјали во акции за да одговараат на вашите application Brushless и stepper моторни верзии во stock Panel планината верзија на нашата PM300 перисталтиката pump Specifications : 12 VDC - 1.25 засилувачи - 15 watt - minimum12 VDC - 2.50 засилувачи - 30 watt - maximum Maximum проток и psi : 1270 ml/min и 30 psi Maximum вшмукување лифт : 20 feet Dimensions : 3.500 x 4.500 x 5.250 inches Weight : 34.0 ounces Use со 0.250 инчен или 0.187 инчен ID цевки.

Главните карактеристики

Избор на клиент