.

.

Јаглерод Моноксид Откривање, КО Детектор, КО Аларм со LCD Дигитален Дисплеј, Батерија, Не се Вклучени Напојува во Согласност со Стандардот UL2034 (3Packs Општо)

Јаглерод Моноксид Откривање, КО Детектор, КО Аларм со LCD Дигитален Дисплеј, Батерија, Не се Вклучени Напојува

DEN 2222.40

Пристапност
Во достапна форма

Прецизни електро-оптички сензор, висока униформност и стабилност, преместите, или на истото место за тоа.Пакет се Вклучени : 3 x Јаглерод Моноксид Аларм 6 x Завртки 1 x Прирачник за Корисникот. Пред инсталирање на Детектор на Јаглерод Моноксид, акумулатори мора да се отстранат, одземени од нивните пластични јакни и потоа reinserted во Детектор на Јаглерод Моноксид.Тоа Не е наменета за Чад откривање или БИЛО кој Друг ГАС откривање.Спецификации : Боја : бела Сензор : електрохемиски ко сензор Alarm tone : 85 децибели Екран : LCD сино осветлување дигитален дисплеј нисконапонски аларм : на "изграден" на секои 30 секунди е поим Напојување : 3 *АА батерии (не се вклучени) Аларм стандард : 50ppm, сигнализација во рок од 60 до 90 минути; 100ppm, сигнализација во рок од 10 до 40 минути; 300ppm, сигнализација во рок од 3 минути. КО Детектор треба да бидат тестирани неделно!Ако имате било какви прашања во врска со КО Детектор, ве молиме контактирајте со нас во прв пат и нашите пријателски услуги на клиентите тим ќе реагираат на вас како е можно поскоро.Во 4 минути, тоа ќе се промени до 4 сигнализација некогаш минута за да ја зачувате батеријата.

Главните карактеристики

Избор на клиент