.

.

Frontline Падне Заштита ST14SH Челик I-Зрак, Лесно Лизгачот Зрак Вокер за 3.5-14 | 5,000 Кг Кршење Сила | ANSI & БЗР во Согласност | Лизгачки Сидро

Frontline Падне Заштита ST14SH Челик I-Зрак, Лесно Лизгачот Зрак Вокер за 3.5-14 | 5,000 Кг Кршење Сила | ANSI

DEN 3311.76

Пристапност
Во достапна форма

✅Изграден тешки, солиден и отпорен на корозија. ✅Статични Затегнувачка Цврстина : 5,000-lbf/22k N. ✅Зрак Прирабница И Ширина На Опсег : 3.5"-14". ✅Цинк Позлатен Челик Д-Прстен, Пролет, Хардвер. ✅ANSI Z359.18, ANSI Z359.7, OSHA 1910.140, OSHA 1926.502 согласност.Зрак водител на слајдови склопот, додека по корисник кога се преселиш работа област во I-зрак.Изграден тешки, солиден и отпорен на корозија за долготрајна работа по завршувањето на работното место.Сидро е направен од алуминиум компоненти што го прави лесен и лесно да ги носите на работа област.Зрак Прирабница И Ширина На Опсег : 3.5" - 14".Зрак Страната Дебелина : 0.25" - 1.25".Алуминиум Крстот Бар.Бронза Стеги.Нерѓосувачки Челик Д-Прстен Заградата.Цинк Позлатен Челик Д-Прстен, Пролет, Хардвер.Статички Затегнувачка Цврстина : 5,000-lbf/22k N.Корисникот Максимален Капацитет : 310 кг.Производ Тежина : 3.5 кг.Ги исполнува или го надминува ANSI Z359.18, ANSI Z359.7, OSHA 1910.140, OSHA 1926.503, EN 795 : 2012. Зрак водител на слајдови склопот, додека по корисник кога се преселиш работа област во I-beam Built тешки, солиден и отпорен на корозија за долготрајна работа по job Anchor е направен од алуминиум компоненти што го прави лесен и лесно да ги носите на работа area Beam Прирабница и Ширина на Опсег : 3.5" - 14"Зрак Страната Дебелина : 0.25" - 1.25".Алуминиум Крстот Bar Bronze Clamps Stainless Челик Д-Прстен Bracket Zinc Позлатен Челик Д-Прстен, Пролет, Хардвер.Статички Затегнувачка Цврстина : 5,000-lbf/22k NUser Максимален Капацитет : 310 lbs Product Тежина : 3.5 lbs Meets или надминува ANSI Z359.18, ANSI Z359.7, OSHA 1910.140, OSHA 1926.503, EN 795 : 2012.

Главните карактеристики

Избор на клиент