.

.

Hourleey Вода Регулатор на Притисок Вентил, RV Месинг Вода Регулатор на Притисок со Мерач и Влезот Прикажан Филтер за Camper Приколка

Hourleey Вода Регулатор на Притисок Вентил, RV Месинг Вода Регулатор на Притисок со Мерач и Влезот Прикажан

DEN 527.76

Пристапност
Во достапна форма

Answer : ___________________________ Note : заптивка неуспех или исчезнати заптивка може да предизвика истекување.Температурни промени или тресење може да предизвика меурчиња во мерач на притисок, што е нормално.Материјал : Направен од доведе слободни месинг, да доведе содржина е помалку од 13%, далеку пониско од олово-слободен стандард се бара од NSF.Тоа може да биде зголемен од 0 до 160 psi.Можете лесно може да го одберете потребниот притисок за да се заштити системот од цевки со прилагодување на завртката на врвот на регулаторот. 3/4 инчи навој заеднички е компатибилен со сите Американски вода црево.Притисокот на водата може да се јасно да се види со притисок колосек, која е неопходна за RVs, campers и патување приколки.

Главните карактеристики

Избор на клиент