.

.

WerkWeit Безбедност Lanyard 1.6 М Професионални Падне Заштита Појасот Најлон Качување Јаже со Метални Заклучување на Висока јачина Носат-отпорни, Анти-капка Lanyard за Антенск

WerkWeit Безбедност Lanyard 1.6 М Професионални Падне Заштита Појасот Најлон Качување Јаже со Метални Заклучување

DEN 455.52

Пристапност
Во достапна форма

【Високо-Квалитетни Материјали】 Werk Weit Безбедност Lanyard е направен од високо-сила и носат-отпорни, најлон.Брави на двата краја се направени од високо-квалитет легиран челик.Двата краја од јаже се заштитени со топлина shrinkable цевки за да се намали носат. 【Главните Параметри】Werk Weit Падне Заштита на Појасот има вкупна должина од 1.6 метри и 12 mm во дијаметар.Должината на брави ќе стигне до 10cm. 【Посигурен и Побезбеден】На lanyard е дизајниран да се намали ризикот од паѓање и да се лизгаат.Можете да ги користите со полно работно тело заштитна појасот за да се зголеми безбедноста индекс и за намалување на ризикот. 【Широка Примена】Werk Weit Безбедност Јаже е погодна за висока надморска височина операции, оган спасување, инженерство и заштита, моќ градежништвото и други прилики.Тоа е подобро да се користи со полно работно тело падне заштита на појасот. 【Грижете се-бесплатна Услуга По продажбата】Ние нудиме пријателска услуга по продажбата.Ако ова Безбедност Lanyard не ги исполни вашите очекувања, или ако имате некои прашања за овој производ, ве молиме да ги споделите со нас и ние ќе ги реши сите проблеми.Спецификација : Материјал : Висока јачина на Најлон + Висок квалитет на Алуминиум Steel Size : Должина вкупно 1.6 Метар + Дијаметар 12mm Color : Сликата Добредојдовте на Werk Weit Продавница Werk Weit е основана од страна на група млади луѓе кои сакаат DIY, дизајн, и мебел.Нашата идеја е да се овозможат разни на инструмент додатоци кои можат да ви помогнат повеќе удобен и ефикасен.Ние создаваме нашите производи со иновативен дизајн и врвен квалитет.Ние не само што се произведуваат и продаваат производи, но, исто така, имаат за цел да ви овозможи со креативна и генијален живот. 100% Осигурување на Квалитетот : Секој производ ќе се создаде има истата идеја, тоа е да се прават животот подобар.Werk Weit е посветена на обезбедување висок квалитет на производи со вредност-за-пари функционален дизајн.Ако не сте задоволни со нашите производи, ве молиме слободно контактирајте со нас, ние ќе ви даде задоволителен одговор.

Главните карактеристики

Избор на клиент