.

.

Galangal Root (Помала) | Југоисточна Азија Тропски Грмушка | Користи како Ароматичните во Индонезија и Индокина Кујна 1.1 оз.

Galangal Root (Помала) | Југоисточна Азија Тропски Грмушка | Користи како Ароматичните во Индонезија и Индокина

DEN 298.80

Пристапност
Во достапна форма

Galangal Root е суштински елемент во Индонезија и Индокина кујна.Galangal Root е исто така познат како Kencur или Alpinia officinarum, а се користи во рецепти како Отстранува, том kha goong, samlor kor ко.Ароматични, луто, пипер и ѓумбир-како најдобро го опишува Galangal Root.Заедно со Прст корен, Џинџер, Поголема Galangal, овие се најмногу ценети состојки во Индонезија и Индокина кујна. 100% PURE - Ние никогаш не ги додадете конзерванси или спојници за нашите зачини : 100% ЗАДОВОЛСТВО - Сите Бурма Зачин производи доаѓаат со 100% пари гаранција за враќање.Нашите производи се рачно спакувани во нашиот гурмански spice shop; не во една фабрика.Капакот стеги одредување на содржината со тесни-запечатување заптивка и елегантни хром затворање.Отворањето на шишето е широк, обезбедување на лесен пристап.Шишето е завиткани во црвена ткиво хартија и доаѓа во сјајни бели подарок кутија врзана со лак.Големина : 1.1 Унца.

Главните карактеристики

Избор на клиент