.

.

Zyyini Надворешни DVD Диск,USB3.0 Ултра Тенок DVD Читач Без Надворешен Диск и Напојување се Потребни Надворешни Оптички Диск за Лаптоп КОМПЈУТЕР

Zyyini Надворешни DVD Диск,USB3.0 Ултра Тенок DVD Читач Без Надворешен Диск и Напојување се Потребни Надворешни

DEN 705.36

Пристапност
Во достапна форма

Plug and Play : Лесен за употреба, надворешни DVD снимач се напојува преку USB порта.Без надворешен диск и напојување се потребни.Само приклучете го во вашиот USB порт и DVD возачот ќе биде откриен.Голема Брзина на Пренос на Податоци : Со USB 3.0 интерфејс со голема брзина, тоа ќе ви донесе побрз пренос на податоци стапка (до 5 Gbps), стабилни перформанси, и силна толеранција на грешка.Тоа е наназад компатибилен со USB2.0 и USB1.0. Моќни Перформанси : целосна поддршка за DOS startup и системот за обновување на проблеми, движењето има силна корекција на грешка способност, shockproof, ниско ниво на бучава, хоризонтална или само стои работа; усвојува SATA интерфејс DVD‑RW оригинални увезени движење, со својот висок квалитет и висока функционални предности на високи перформанси, силна стабилност и брзо читање брзина имаат освоено признание на клиентите.Голема Поддршка : Надворешни оптички диск поддржува читање CD, VCD, SVCD, CD‑R/RW, DVD‑R/RW и горење на CD+/‑RW, DVD+/‑RW и други напредни чипови, DVD‑/+ RW рекордер поддржува репродукцијата на Музика, филмови, или copy/горат филмови и музика на DVD или CD.Тоа е погоден за лаптоп компјутери и Компјутери со WIN98/XP/WIN7/WIN8/WIN10/VISTA/os 8.6 или погоре.Модерен и Пренослив Дизајн : дијамант во облик на брановидна изглед ги прави надворешни оптички диск се погледне повеќе модерни и рафинирани.Кабел за податоци се скрие на задната страна на cd/dvd диск.Тоа има стилски, лесни и shockproof дизајн.Може да се стави на надворешен ЦД диск во вашата патна торба или биро.Како да го Користите : Plug and play Спецификација : Предмет Тип : DVD Читач Материјал : ABS Модел : BT668 Боја : Црна Интерфејс : USB3.0 Напојување : USB Напојување (Plug and Play, Без да се Вози) Оптички Диск Тип : USB Надворешни DVD Рекордер Вчитување : Палети Читање Брзина : DVD-ROM-от 8x; CD-ROM-от 24x Горење Брзина : DVD Максимална 8x; CD Максимална 24x Поддршка CD Спецификации : 8cm, 12cm Поддршка ЦД Формат : DVD-ROM-от,DVD-R,DVD+R,DVD-RW,DVD-R DL CDA,CD-ROM,CD-R,VCD,SVCD,CD-RW Поддршка за Инсталација на Системот : за WIN98/XP/ WIN7/ WIN8/WIN10/VISTA/OS 8.6 или Над Поддршка Опрема : Десктоп Компјутери, Лаптопи, Сите Во Оние, Ultrabooks, Netbook Хард Диск Играчи Пакет Листа : 1 x DVD Читач .

Главните карактеристики

Item Type:
DVD Reader
Material:
ABS
Model:
BT668
Colour:
Black
Interface:
USB3.0
Power Supply:
USB Power Supply (Plug and Play Without Drive)
Optical Drive Type:
USB External DVD Recorder
Loading:
Pallet
Reading Speed:
DVD-ROM 8x; CD-ROM 24x
Burning Speed:
DVD Maximum 8x; CD Maximum 24x
Support CD Specifications:
8cm, 12cm
Support CD Format:
DVD-ROM,DVD-R,DVD+R,DVD-RW,DVD-R DL
CDA,CD-ROM,CD-R,VCD,SVCD,CD-RW :
Support Installation System:
for WIN98/XP/ WIN7/ WIN8/WIN10/VISTA/OS 8.6 or Above
Support Equipment:
Desktop Computers, Notebooks, All In Ones, Ultrabooks, Netbook Hard Disk Players
Package List:
1 x DVD Reader  :
Избор на клиент