.

.

Јаглерод Моноксид Детектори Аларм 3 Pack Ко Детектор Инсталирате на Ѕид,Hembisen Ко Гас Детектор на Батеријата Напојува со Дигитален Дисплеј за Дома( 2AA Батерии Вклучени)

Јаглерод Моноксид Детектори Аларм 3 Pack Ко Детектор Инсталирате на Ѕид,Hembisen Ко Гас Детектор на Батеријата

DEN 1526.40

Пристапност
Во достапна форма

【ME2 Висока прецизност 100ppm - Алармот во рок од 10 до 40 минути; ≥200ppm - Алармот во рок од 1 минути. 【Вредност на Пакетот Вклучува】:3×детектор на јаглерод моноксид, 3×2 AA батерии, 3×2 навртки, 3 прирачници. 【UL2034 Сертификат .Концентрацијата достигне 100 PPM во 10-40 минути, LCD дисплеи концентрацијата и ја испраќа надвор аларм;. ≥200 PPM во рок од 1 минути, LCD дисплеи концентрацијата и ја испраќа надвор аларм.Жолта светлина брзо (ако рестартирање се уште не се реши проблемот, ве молиме контактирајте со техничка поддршка).На Hembisen детектор на јаглерод моноксид ефикасно се предвидува штетни гасови и испраќа надвор 85 DB аларми.Тоа се користи за да се открие јаглерод моноксид протекување на гас за да се избегне опасни несреќи и заштита на личната и имотна сигурност.Гас откривање на алармот усвојува MCU-PROCESTS обработка, стабилна работа, чувствителен одговор и едноставна инсталација.ME2 Сензор следи услови на животната средина со висока прецизност, што ќе ви овозможи да се знае ситуацијата во време и да реагираат.Концентрацијата достигне 50 PPM во рок од 60-90 минути, LCD дисплеи концентрацијата и ја испраќа надвор аларм; концентрацијата достигне 100 PPM во 10-40 минути, LCD дисплеи концентрацијата и ја испраќа надвор аларм; ≥200 PPM во рок од 1 минути, LCD дисплеи концентрацијата и ја испраќа надвор аларм.Жолта светлина брзо (ако рестартирање се уште не се реши проблемот, ве молиме контактирајте со техничка поддршка).

Главните карактеристики

Избор на клиент