.

.

10PCS 1N5822 Schottky Бариера Rectifier Диоди 3А 40V НЕ-201AD (НЕ-27) Axial 5822 3 Засилувач 40 Volt

10PCS 1N5822 Schottky Бариера Rectifier Диоди 3А 40V НЕ-201AD (НЕ-27) Axial 5822 3 Засилувач 40 Volt

DEN 120.00

Пристапност
Во достапна форма

Тип На Производ:Schottky Диоди.P/N : 1 N5822. Lead-Free / Ro HS Согласност Електроника Компонента / НЕ-27. V(rrm) : 40 V ; V(р) : 40 V ; АКО(av) : 3А.Пакет Количина : 10 PCS.Големина : 1 N5822 (3А 40 V) | Број на Предмети : 10.

Главните карактеристики

Избор на клиент