.

.

Минос Moka Тенџере Еспресо Производител: го Прави 6 Еспресо Снимки Погоден за Керамика, Гас и Електрична Stovetop - не ' Рѓосувачки Челик, Со Рамно Дно и Heatproof Рачка, Носат и

Минос Moka Тенџере Еспресо Производител: го Прави 6 Еспресо Снимки Погоден за Керамика, Гас и Електрична Stovetop

DEN 1852.80

Пристапност
Во достапна форма

ПОПОЛНЕТЕ ВАШАТА КУЈНА СО СОФИСТИЦИРАНОСТ.Настрана од неговата разумна големина која doesnâ€т преземе голем дел од просторот во кујната, модерниот уште нераспаднати и естетски префинета дизајн на Moka Тенџере носи елеганција да било кујната дизајн - класичен или модерен дом; ви даваат задоволување чувство кога ќе се разбудите наутро.Има кафе со вашите посебни оние направени совршен со Минос Moka Тенџере Еспресо Создателот.'РЃА-СЛОБОДНИ И ИЗГРАДЕН ЗА ДА ТРАЕ ПОДОЛГО ГОДИНИ.Класичен алуминиум stovetop кафе/еспресо создателот е познато да трае со години.На Минос Moka Тенџере Еспресо Создателот е направен од тешки нерѓосувачки челик, кој е многу посилен и може да го издржат топлина многу повеќе од алуминиум.Може да очекувате вашиот Минос Moka Тенџере не само да ви даде вкусни кафе или еспресо, но, исто така, продолжи да го стори тоа за подолг период на време.ЛЕСЕН-ЗА-ЧИСТЕЊЕ И НЕ СЕ ДОДАВА ВКУС.Овие денови, од не ' рѓосувачки челик е најпопуларниот избор за секој чај или кафе создателот сет.Предности на не ' рѓосувачки челик вклучите лесно чистење-up функција и без мирис и без вкус вкус.Ви даваат шанса да се пијалак различни видови на чај, кафе, па дури и топло чоколадо, без да се загрозат нејзиниот вкус.ЖАЛБА И ФУНКЦИОНАЛНОСТ ВО ЕДНО.На повеќето квалификувани кафе/еспресо создателот треба да биде и функционална и зачудувачки.Минос Moka Тенџере doesnâ€т само ви даде фасцинантен и блескави изглед, но исто така ви дава својата несомнено, голема претстава.Нејзиниот брз-греење аспект ви дава задоволство да уживате во вашиот кафе и чај време.Само совршен за чај и кафе љубовник како вас!.HEATPROOF РАЧКА ЗА КОМФОРНО И БЕЗБЕДНО ГРЧЕВИТО ДРЖЕЈЌИ СЕ ЗА.Се избегне горење вашите раце со својата уникатна се справи со дизајн.Тоа нуди најдобри доживее грчевито држејќи се за да оние кои ги мразат топла рачки (и никој не сака топла рачка).Ова е причината зошто Минос создаде литургија со дрвена рачка кои се отпорни на топлина, се лизга-слободно и целосно безбеден.Големина : 6-Купот.

Главните карактеристики

Избор на клиент