.

.

5.11 Тактички Жените Stryke Тајните Товар Панталони, Растеглив, Gusseted Изградба, Стил 64386

5.11 Тактички Жените Stryke Тајните Товар Панталони, Растеглив, Gusseted Изградба, Стил 64386

DEN 1800.00

Пристапност
Во достапна форма

63% Полиестер, 37% Памук.Увезени.Машина За Миење.ВИСОКО КВАЛИТЕТЕН МАТЕРИЈАЛ - Изградена со користење премиум патентиран двонасочна механички се водат со Флекс-Tac ripstop ткаенина, овој пар на панталони е здрав и флексибилни, за да се обезбеди максимална ефикасност во областа.ТЕФЛОН ТРЕТИРАНИ ТКАЕНИНА - Обложена со Тефлон, овие панталони имаат заштитна заврши што е отпорен на дамки, почвата, и влага, без да се загрозат breathability.Слој, исто така, го прави полесно да се чисти оваа облека!.ЦЕЛОСНО GUSSETED ИЗГРАДБА - се Карактеризира со gusseted crotch и опремени изглед, овој пар на панталони нуди оптимална флексибилност и удобно се вклопуваат да се елиминира ваши грижи за rips и солзи.СПЕЦИЈАЛИЗИРАНИ ЏЕБОВИ - Специјално дизајниран за професионалци во движење, овој пар на панталони има 12 џебови вклучувајќи двојно-засилен џебови и предни џебови за да се обезбеди доволно меморија и лесен пристап до сите на вашите критични опрема.ПРОФЕСИОНАЛНО ДИЗАЈНИРАНА - Создадена за женски оператори, оваа опрема има фиксен корселе и артикулирани колена кои се внатрешни коленото подлога подготвена.Нејзините засилен дизајн овозможува зголемена мобилност во текот на денот.Редовни - 31" Inseam.Долг - 35" Inseam.Оваа 5.11 тактички објектот е одлично за вашите тактички потреби во удобност, безбедност и функционалност.Со сите бои што ќе сакате за секоја ситуација 5.11 тактички gear ќе добиете иако.Со димензии што ќе се вклопат сите и прибор за сите ваши потреби 5.11 добива работа.Нашата Женска 5.11 Stryke Панталони се дизајнирани со влез од женски оператори и се направени од нашиот патентиран двонасочна механички водат ткаенина, кој целосно gusseted crotch и Тефлон заврши за дополнителна удобност, мобилност и издржливост.Редовни - 31" Inseam Long - 35" Inseam.

Главните карактеристики

Избор на клиент