.

.

E-извонредни PCI Слот Покрие 6PCS Црна Прашина Филтер Заградата Проширување Празна Плоча PC Компјутер Случај Празно со 6PCS Завртки

E-извонредни PCI Слот Покрие 6PCS Црна Прашина Филтер Заградата Проширување Празна Плоча PC Компјутер Случај

DEN 191.76

Пристапност
Во достапна форма

Направени од високо-квалитет железо материјал, силни и издржливи, долг животен век.Топол воздух во близина на графичка картичка може да се забрза ширењето на отворањето на дупки на PCI блок парче и подобрување на топлина дисипација ефикасност.PCI слот покрие со завртки, овие стандард шасија вентилација слот опфаќа може да се користи за покривање на отворениот PCI слотови.Монтажа завртки се вклучени за лесна инсталација.Погоден за домаќинство компјутер шасија фан прашина да се задржи компјутерски хардвер во добра работна состојба.Должина : 12cm.Ширина : 2 cm.Висина : 1.2 см.Пакетот вклучува : 6 PCS PCI слот маска, 6 PCS завртки.Спецификација Должина : 12cm.Ширина : 2 cm.Висина : 1.2 см.Пакетот вклучува : 6 PCS PCI слот маска, 6 PCS завртки.Функција PCI слот покрие со завртки, можете да ги користите овие стандард шасија вентилација слот опфаќа да се покрие отворениот PCI слотови.Топол воздух во близина на графичка картичка може да се забрза ширењето на отворањето на дупки на PCI блок парче и подобрување на топлина дисипација ефикасност.

Главните карактеристики

Избор на клиент