.

.

Кафе Тенџере, Преносни Нерѓосувачки Челик Кафе Тенџере, Широк Дното Moka Еспресо Создателот, Мока Тенџере, За Користење Во Дом Или Канцеларија Употреба,100ml, 200ml, 300ml, 450m

Кафе Тенџере, Преносни Нерѓосувачки Челик Кафе Тенџере, Широк Дното Moka Еспресо Создателот, Мока Тенџере, За

DEN 660.00

Пристапност
Во достапна форма

Работата е едноставен и лесен, и на кафе добар вкус.Вие не мора да одат надвор, можете да имате добар кафе дома и тоа е погодно да се живее.За напорен работен ден, можете лесно може да пијат кафе во утринските часови и спаси драгоцено време.Изработени од нерѓосувачки челик, тоа е цврсти и издржливи.Различни капацитети за да изберете од.Големина : 100ml.

Главните карактеристики

Capacity:
100ml, 200ml, 300ml, 450ml (optional)
Type:
wide bottom
Material:
Stainless steel
Size:
100ml
          200ml:
9 * 16.5cm / 3.5 * 6.5in
          300ml:
9.5 * 20cm / 3.7 * 7.9in
          450ml:
11 * 22cm / 4.3 * 8.7in
Weight:
approx. 300-615g
Package list:
1 * Coffee Pot :
Instructions:
1. Put fresh water into the lower pot and do not exceed the safety valve. :
2. Pour the ground coffee powder into the hopper and lay it flat with a coffee spoon. :
3. Place the upper pot on the lower pot and tighten the threads correctly. :
4. Place the mocha pot on a gas or alcohol lamp. :
5. When the water is boiling, be sure to remove the mocha hot pot. :
6. Pour the brewed coffee into the coffee cup. :
Избор на клиент