.

.

Oakley Мажите Oo9417 Holbrook XL очила за сонце

Oakley Мажите Oo9417 Holbrook XL очила за сонце

DEN 4632.00

Пристапност
Во достапна форма

Пластика.Направен во САД. - затворање.Пластична рамка.Пластични леќи.Поларизирана.УВ Заштита Слој на кожата.Леќа ширина : 59 милиметри.Леќа висина : 43 милиметри.Мост : 18 милиметри.Рака : 137 милиметри.Oakley Plutonite Леќи нудат 100% UV Заштита филтрирање на сите УВА, UVB, UVC и штетни сина светлина до 400mm.Oakley е лесен Plutonite леќа материјал нуди чувствувате удобност, јасност видите боја име за детали.Шест-база леќа кривина нуди оптимизиран периферна визија и од страна на заштита.Нуди заштита и отпорност дека ги исполнува ANSI Z87.1 основни влијание стандарди.О Оглед на рамки се формулирани за голема трајност и висока флексибилност за подобрување на безбедноста за време на ударот.Одржува отпорност на ултравиолетовото зрачење, влажност, термички шок, и хемиска изложеност.Во три Точки се Вклопи во системот има леќи во прецизни оптички усогласување за врвна удобност и ефикасност.Метал завртки акценти на предната страна од рамката.Метал Oakley икона акценти на страна со оружје.

Главните карактеристики

Избор на клиент