.

.

Т-Ризница Вештачки Јапонски Cedar Бонсаи Дрво 9 инчен Високи

Т-Ризница Вештачки Јапонски Cedar Бонсаи Дрво 9 инчен Високи

DEN 861.60

Пристапност
Во достапна форма

Вештачки Јапонски cedar бонсаи дрвото.Вкупната Големина : 12"Wx 8"D x 9"H. Brown Пластичен Сад Големина : 6"W x 4"D x 2.5"Х. Бонсаи е античка форма на уметност токму кастрењето на различни дрво и грмушки во минијатури што сè уште се потсетуваат сите стравопочит на целосна големина на дрвото.Вистински Бонсаи зема години да расте и да се одржува.Ова доаѓа целосно расте и здрав изглед.Тоа никогаш не треба да се полеваат, исечените или да се носат надвор на сонце.Оваа реална бонсаи дава еден допир Зен во секој простор без работа.Вкупната Големина : 12in Wx 8in D x 9in HBrown Пластичен Сад Големина : 6in W x 4in D x 2.5 in H Бесплатен превозот понудата е валидна withing долниот 48 НАС Држави само.За достава на адреса за да Гвам, Хаваи, Алјаска и сите меѓународни локации, ве молиме контактирајте со нас за превозот обвиненија.

Главните карактеристики

Избор на клиент