.

.

QISF 96pcs Електрични Wire Конектор Plug - Авто Водоотпорен 2 3 4 6 8 12 Pin Запечатени Машки и Женски 22-16AWG Полнач за Автомобил, Мотор, Мопед, Камион, Чамци

QISF 96pcs Електрични Wire Конектор Plug - Авто Водоотпорен 2 3 4 6 8 12 Pin Запечатени Машки и Женски 22-16AWG

DEN 502.80

Пристапност
Во достапна форма

【Функција】 Мулти Pin Автомобил Електрични Wire Конектор Терминали Заштитете го Вашиот Автомобил и Електричен Уред од Краток Спој, Преоптоварување, итн. 【Широка Примена】Овие водоотпорен конектори се погодни за различни жица конектори на мотор, мопед, автомобил, камион, quad велосипед, караван, морски, џет ски, чамци. 【Лесно Да се Инсталира】конектори приклучоци се направени од најлон еколошки материјали, тоа е многу издржливи, корозија-отпорни, и носат-отпорни. 【Материјал】конектори приклучоци се направени од најлон еколошки материјали, тоа е многу издржливи, корозија-отпорни, и носат-отпорни. 【Пакет содржина】12 Pin Машки*1pcs, 12 Pin Женски*1pcs, 8 Pin Машки*1pcs, 8 Pin Женски*1pcs, 6 Pin Машки*1pcs, 6 Pin Женски*1pcs, 4 Pin Машки*1pcs, 4 Pin,Женски*1pcs, 3 Pin Машки*2 парчиња, 3 Pin Женски*2 парчиња, 2 Pin,Машки*2 парчиња, 2 Pin Женски*2 парчиња, Машки Терминал*36pcs, Женски Терминал*36pcs.Спецификација : Тип на Производ : Водоотпорен жица електричниот конектор приклучок Pin Број : 2 3 4 6 8 12 Боја : Сива/Портокал Жица Мерач : 22-16 AWG Производ Функција : *Висок квалитет на животната средина-пријателски најлон материјали, носат-отпорни, за долго време се користи. *Конектор терминали употреба со висока прецизност phos-бакар позлата процесот за високо спроводливост. *Тока дизајн обезбедува точни и целосни вметнување, не е лесно да се менува и да падне. *2-12 Pin Серија конектори нудат сигурност и солиден квалитет.Факултативна во линија, страната, или PCB монтажа. *Погоден за разни жица конектори на мотор, мопед, автомобил, камион, quad велосипед, караван, морски, џет ски, чамци.Пакет Детали : 12 Pin Машки x 1pcs 12 Pin Женски x 1pcs 8 Pin Машки x 1pcs, 8 Pin Женски x 1pcs 6 Pin Машки x 1pcs 6 Pin Женски x 1pcs 4 Pin Машки x 1pcs 4 Pin,Женски x 1pcs 3 Pin Машки x 1pcs 3 Pin Женски x 1pcs 2 Pin Машки x 1pcs 2 Pin Женски x 1pcs Машки Терминал x 36pcs Женски Терминал x 36pcs Забелешка : ве Молиме проверете специфична големина според втората слика.На производи се рачно мерење и не може да биде 0.1-0.3 mm грешки.Ве молиме не ми пречи.

Главните карактеристики

Product Type:
Waterproof wire electrical connector plug
Pin Number:
2 3 4 6 8 12
Color:
Gray/Orange
Wire Gauge:
22-16 AWG
Product Feature:
*High quality environmental-friendly nylon materials, wear-resistant for long time use. :
*Connector terminals use high-precision phos-copper plating process for high conductivity. :
*Buckle design ensures accurate and complete insertion, not easy to slide and fall off. :
*2-12Pin Series connectors offer reliability and rugged quality. Optional in-line, flange, or PCB mount. :
*Suitable for various wire connectors of motorcycle, scooter, car, truck, quad bike, caravan, marine, jet ski, boats. :
Package Detail:
12Pin Male x 1pcs :
12Pin Female x 1pcs :
8Pin Male x 1pcs, :
8Pin Female x 1pcs :
6Pin Male x 1pcs :
6Pin Female x 1pcs :
4Pin Male x 1pcs :
4Pin,Female x 1pcs :
3Pin Male x 1pcs :
3Pin Female x 1pcs :
2Pin Male x 1pcs :
2Pin Female x 1pcs :
Male Terminal x 36pcs :
Female Terminal x 36pcs :
Note:
Please check the specific size according to the second picture. The products are manual measurement and there may be 0.1-0.3mm errors. Please don't mind. :
Избор на клиент