.

.

beduan RV Вода Регулатор на Притисок Вентил, Месинг Lead-Free Прилагодливи Вода Притисок Редуктор Вентил со Мерач и Влезот Екран Филтри за RV Camper Патување Приколка

beduan RV Вода Регулатор на Притисок Вентил, Месинг Lead-Free Прилагодливи Вода Притисок Редуктор Вентил со

DEN 647.76

Пристапност
Во достапна форма

Секој регулаторот е тестиран и има помалку од 0.Да се направи тоа, дојдете до посакуваниот притисок читање, пак стрелките на часовникот за да се зголеми притисокот и да се сврти.C46500 lead-free месинг обработуваат со топла кастинг технологија.RV водовод не е како стандард куќа молк.На влезот филтер им помага на филтер за честички и спречува затнување со нечистотии.Експлозија-доказ за приклучок : има подобра отпорност, dustproof и вода истекување перформанси од пластични школка мерач на пазарот.Извори на вода во campsites и одмор го запира може да варираат.13% доведе содржина, што е далеку под NSF е 0.Answer : ___________________________ Note : заптивка неуспех или исчезнати заптивка може да предизвика истекување. Поврзете вода регулатори женски ftting на вашиот извори на вода црево лигавче.Прилагодливи до 160 PSI : притисокот На водата за прилагодување може да биде лесно да се прилагоди на потребните вода притисок од страна на ротирачки шрафцигер.Ротацијата на стрелките на часовникот за да се зголеми притисокот и стрелките на часовникот за да го намали притисокот. Вклучување на снабдувањето со вода за да ја исплакнете со вода регулатор и црева за една минута, а потоа да го исклучите. Вклучување на сите РК тела флеш надвор од RV водовод-ова вклучува претворање на врнежи, чешми и црвенило тоалети.Оваа RV вода регулатор на притисок ни овозможува да се прилагоди за точно притисок сакаме без разлика на тоа колку притисок кампот вода главниот го става надвор.Температурни промени или тресење може да предизвика меурчиња во мерач на притисок, што е нормално.Решен вода под притисок ќе се оштети RVs водовод и тела. Поврзете на вода црева женски ftting на вода регулатори машки ftting.25% доведе conten барање. Поврзете го цревото за вашиот RVs водата доводното, и потоа пак на снабдувањето со вода повторно.Универзална и компатибилен со сите Американски извори на вода : Дизајниран со 3/4 инчи градина црево теми и NH теми.в вода регулатор на притисок може да се обезбеди безбедно, па дури и проток на вода.Значи треба да се користи прилагодливи вода регулатор на притисок за да се справат со ситуација каде што притисокот на водата во паркот/кампот може да се зголеми и да се намалат.Филтерот за да го отстраните остатоци во водата и да се зголеми ефикасноста во системот, и лесен-за-читање проток насоки на телото на регулаторот.

Главните карактеристики

Избор на клиент