.

.

Сан Франциско Sourdough Стартер--Вистинска Дива Квасец и Lactobacillus од Сан Франциско и Безусловна Замена Гаранција

Сан Франциско Sourdough Стартер--Вистинска Дива Квасец и Lactobacillus од Сан Франциско и Безусловна Замена

DEN 383.76

Пристапност
Во достапна форма

Се проценува испорака датум за стандард превозот е само 3 или 4 работни дена откако ќе се одржи вашата цел.Бесплатен Превозот, Слободна Замена Гаранција ако активирање не се случи и Нов Сосема Едноставна Activation You ќе се добие вистинската кисел вкус на СФ Sourdough со вистински SF стартер!.Стартер е предаден во живо-во состојба на хибернација.Со Сан Франциско sourdough стартер, мојот детални инструкции книшка и моето слободно неограничен број на техничка поддршка, НЕ можете да паднете!.Будење на оваа Сан Франциско Sourdough Стартер од своите хибернација не може да биде повеќе едноставно, само се меша со брашно и вода и да се види што се разбудам!Тоа е сè што постои на неа.И тоа е крајно Ниска Одржување!!Чувајте го во фрижидер и да се хранат само еднаш на секои неколку месеци!.Вистинската SF Стартер е силен и не дозволува инвазија од локалните организми.Ако сакате вистински кисел вкус и арома на вистинска Сан Франциско леб, ќе бидат среќни печење со овој производ.Sourdough леб е направен со диви квасец, наместо на пакувани бејкер е квасец.Сан Франциско кисело тесто стартер дека ќе добиете е составена од мал износ на брашно, живеат диви квасец микроорганизми, и друга телевизија во организмот се нарекува lactobacillus, која е што создава кисел вкус во вашата sourdough леб.Ако вие ќе го следат детални инструкции во печатена брошура што ги примате, не само што ќе ја направите вашата домашна вистински Сан Франциско sourdough леб, ќе има забава го прават тоа.Сан Франциско кисело тесто стартер, исто така, прави прекрасна палачинки и waffles премногу.

Главните карактеристики

Избор на клиент