.

.

Мемфис Уште Доби Душа

Мемфис Уште Доби Душа

DEN 359.52

Пристапност
Во достапна форма

Опис на производот Мемфис Уште Доби Душа со Џони Rawls Преглед Rawls е кривина на пазарот на душата-блуз и тој ја стави сите заедно на Мемфис Уште Доби Душа со неговиот глас, текстописци и инструментација.Rawls и ко-продуцент Боб Trenchard доби право на Sonic Ранчот Studios во Тексас, но поважно, тие имале многу да се работи со. Chicago Sun-Times On Мојата Гитара, Џони Rawls се протега на вистината.Никогаш не освои Grammy, никогаш нема Корисна, тој ги жали.Добро, во 2010 година Rawls' Ace на Лопати беше именуван Душата Албум на Годината на Блуз Музика Наградипорано W. C. Корисна Награди.Можете да го прости пејач-гитарист кога музиката е тоа добро.Мемфис Уште Доби Душа зема каде Лопата застанавте.Во Мемфис Уште Доби Душа, музиката никогаш не умира, Rawls белешки.Тој го прави својот дел да бидете сигурни дека на тоа. Филаделфија Enquirer Modern блуз е да се има златна ера и играч со рака цврсто на тој прстен е Џони Rawls.Неговиот најнов, Мемфис Уште Доби Душа, е искрен пресече сигурни дека за да се искачи на топ листите во ниеден момент.Донесе до нас од страна на hitmakers на Catfood Евиденција, неговиот албум е преполна со мазна пие мелодии и тешко полнење отчукувања да биде ривал на сите времиња великаните. Cashbox Списание.

Главните карактеристики

Избор на клиент