.

.

7 во 1 Аквариум Тест Ленти, 125 Ленти Вода Тест Ленти за Saltwater Слатководни, Аквариум со Вода pH Тест за Полнење за Тест Риба Резервоарот Тест Нитрат Нитрат Хлор Карбонат

7 во 1 Аквариум Тест Ленти, 125 Ленти Вода Тест Ленти за Saltwater Слатководни, Аквариум со Вода pH Тест за

DEN 335.52

Пристапност
Во достапна форма

【 7-во-1 】аквариум тест ленти тестови за Нитрити, Нитрат, Генерален Цврстина, Слободен Хлор,PH, Карбонат,Вкупно Alkalinity, тестирање на вашите риби резервоарот ако тоа е здрава вода. 【 Исклучително Лесен за Употреба 】стави езерцето тест ленти во водата за 2 секунди и да ја отстраните, потоа се одржи на лента хоризонтално за 60 секунди, споредете ги со боја шема на шише за да се добие точна вредност на рибата резервоарот. 【 Одговара на Различни Аквариум Тенкови 】во согласност Со тестирање резултати, се работи и за betta риба резервоарот, желка резервоарот, гребен и повеќе слатководни и saltwater аквариум тенкови. 【 Функција 】аквариум тестер за полнење е добар помошник за тестирање вашиот аквариум, риба резервоарот или езерото, како тестирање ленти кои можат да понудат точни вредности на вода за брзо, безбедно и лесно. 【 Голема Вредност 】секое шише доаѓа со 125 тест ленти – тоа е доволно за да се тестираат вашите водите два пати неделно за цела година!.Чувајте ги вашите риби, живи и здрави со Милијарди е тест ленти.Со отсечно, не крварат боја влошки, нашиот тест ленти ќе ви каже сè што треба да знаете за хемикалии во вашиот слатководни или saltwater риба резервоарот.

Главните карактеристики

Избор на клиент