.

.

Wrangler Riggs Workwear Мажите Столар Панталона

Wrangler Riggs Workwear Мажите Столар Панталона

DEN 719.76

Пристапност
Во достапна форма

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот. 100% Памук.Патент затворање.ROOM2 MOVE УДОБНОСТ.За долгите денови на работа, сакате работа жан дека ви држи удобно.Направени со една релаксирана одговара, овој жадувам карактеристики акција gusset crotch и длабоко пред џебови за додаде опсег на движење и удобност во носат.КЛАСИЧЕН СТОЛАР СТИЛ.Одлично за било woodworker или занатски, овој класичен столар жан е дизајниран во автентична столар стил.Издржливи материјали и алатка џеб детали бидете заштитени и ефикасност на работното место.ВО ТЕКОТ НА ЦЕЛИОТ ДЕН УДОБНОСТ.Овие трајни столар фармерки се направени од 100% Памук Durashield Тексас дека ви држи удобно во текот на целиот ден и изграден за да трае низ било која задача.ТЕШКИ-ДОЛЖНОСТ ИЗГРАДБА.Овие работи фармерки се направени да траат со трајни засилувања на стресот поени - засилен лента мерка клип, појас циклуси, и задниот џеб наредени со 7.25 оз.бела крадење,.КОМУНАЛНИ СКЛАДИРАЊЕ.Изграден со (2) slash џебови, (2) задниот џеб, (2) комунални џебовите на десната нога, и (1) чекан циклус на левата нога, овие столар фармерки чувајте ги вашите алатки лесно достапен.WRANGLER RIGGS WORKWEAR : без Оглед на работното место, тоа е време да се повлече до.Нема ништо како чесен ден работа во правото работна облека.Без разлика дали сте стручен електричар, а hobbyist woodworker или градежен работник, ќе ја најдете нашата RIGGS WORKWEAR за мажите е дизајниран со двете удобност и комунални во умот.Ние дизајниран облека со Room2 Move Одговара за подобрување на опсегот на движење и го направиле сигурни дека вашата облека се доволно тешки за да го издржат ништо со карактеристики како тројна игла крои и додаде засилување во високо-носат области.Нашите Столар Фармерки, Ripstop Товар Панталони, Ranger Панталони и тексас доаѓаат во различни бои и широк избор на мажите долги ракави кошули, tees, јакни, елеци и FR облека нуди разноврсна, секојдневни парчиња кои може да се носи косење на трева, кампување или на работно место.Големи и високи големини испорача одлично се вклопуваат во секоја големина.Направен да издржи најтешките услови на работа, најпознатите екстремни авантурите и секој повик прилика во меѓувреме, оваа колекција има твојот грб.

Главните карактеристики

Избор на клиент