.

.

Dermatonics Manuka Honey Пета и Лактите Навлажнувачки & Exfoliating Крем за Сува и Испукана Потпетици | Сува Нозе Третман & Разбиена Пета Поправка за Груба, Сува и Испукана Нозе, 2oz Це?

Dermatonics Manuka Honey Пета и Лактите Навлажнувачки & Exfoliating Крем за Сува и Испукана Потпетици | Сува

DEN 359.76

Пристапност
Во достапна форма

РАЗБИЕНА ПЕТА КРЕМ : Ова се концентрирани, не-мрсна пета balm апсорбира брзо без затнување на порите s болни.Кажете збогум на нога датотеки, pumice камења и други болни во домашни правни лекови и да уживаат во спа-квалитет на производите во удобноста на вашиот дом.Dermatonics Manuka Honey Пета Balm е клинички тестиран на повеќе видови кожни заболувања, вклучувајќи callused на кожата, сува кожа, испукани нозе, груби раце, подсечен усни, испукана потпетици, зима чешање, псоријаза, како и кожата услови поврзани со дијабетес.Dermatonics брзо обезбедува влага и храна за сува, оштетена кожа.Со години, Dermatonics е доверлив од страна на podiatrists и дерматолозите да омекне разбиена нозе.Нашите Тешко Кожата, Отстранување на Balm е сите треба да се види помек, поздрав нозе во малку, како и 1 ден.Карактеристики не-мрсна формула и 10% Уреа содржина – совршени за испукани потпетици!.

Главните карактеристики

Избор на клиент