.

.

Stetson Мажите Каубој

Stetson Мажите Каубој

DEN 1748.40

Пристапност
Во достапна форма

100% Волна.Направен во САД.Се повлече На затворање.На Gallatin crushable шапка е уште една голема капа од Crushable Колекција од Stetson!.CRUSHABLE - може да се пакувам, пресече тоа, поп, и се уште ќе биде во можност да се стави назад во неговата оригинална форма!.ВОДА-ОТВРАТИТЕЛЕН - го Носат без грижа на светлината дождлив или снежните времето.УДОБНО се ВКЛОПУВААТ - Поместена ткаенина sweatband обезбедува пријатна носат.STETSON ПОТПИС - Шапка бенд покажа бренд име со Stetson шапка капи.Stetson Gallatin Crushable Волна Почувствува Шапка - Ново од Stetson.Произведено во САД.Gallatin има 3 1/4" гребенот дека ролс-up малку на страни и форми надолу во предната и задната страна.Круната на Gallatin е центар-дент стил и мерки 4" висок пред.На е удобно, wickable внатрешни работи sweatband.Мудрец е убаво, неутрални Темно Маслиново боја, тоа ќе одат и што ќе се носи.Шапка бенд е leatherette изглед.Answer : ___________________________ Note : оваа шапка има тенденција да се кандидира мали.

Главните карактеристики

Избор на клиент