.

.

30 Комплети Серво Plug Машки Женски Конектор Crimp Pin за Полнење Компатибилен Futaba за Hitec Спектар РК

30 Комплети Серво Plug Машки Женски Конектор Crimp Pin за Полнење Компатибилен Futaba за Hitec Спектар РК

DEN 263.76

Пристапност
Во достапна форма

Вклучува 30 Поставува во една кутија.Лесен за чување.Тоа е компатибилен со Futaba и JR конектор.Идеален за серво екстензии DIY, поправка на серво конектори.Материјал : месинг и nickle позлатен.Низок отпор.Секој сет содржи полнач за домување, заштитна конектор за домување и crimp pin конектор. 2.54 mm игла проред.Пакет се вклучени : 30 Комплети Серво Plug Карактеристики : Овој производ може да се користи за да се Приклучиш на различни нормално делови на РК Multirotor Quadcopter Хеликоптер Авион Автомобил.Тоа е компатибилен со Futaba и JR конектор.

Главните карактеристики

Избор на клиент