.

.

Matryoshka Babushka Руската Гнездење Дрвени Редење Кукла Ликови Мики Маус Пајо Паторот 7 Компјутери

Matryoshka Babushka Руската Гнездење Дрвени Редење Кукла Ликови Мики Маус Пајо Паторот 7 Компјутери

DEN 1079.52

Пристапност
Во достапна форма

Дрво.Рачно Насликана.Убава.Eco Friendly.Рака-Насликани. 7 парче сет.Големина : 13.5 cm (5.3").Материјали : природно дрво, водата базирани на бои, јасна лак.Ве молиме погледнете на фотографијата е внимателно како тие се важен дел на опис.Само рачно изработени.Само еколошки дрво и боја.Дезени, бои и форми може да се разликува малку се должи на фактот дека сите автентични гнездење кукли се рачно изработени.Matryoshka е најпознатиот руски сувенир, тоа се смета за еден феномен во светската култура, загатка обвиткана во мистерија внатре во enigma, душата на Русија.Уметноста на руската matryoshka е најсеопфатна сметка на историјата, производство, сорти, и креаторите на овие поставен гнездење кукли.Во својот краток 100 години историја, тие гнездење кукли станаа повеќе од популарни сувенири или народни занает; тие се медиум за талентиран руски уметник и симбол на руската народна култура.Земете парче среќа со вас!Руската Matryoshka Гнездење Кукли ќе ги красат секое место и донесе joyfulness и добро расположение на своите сопственици.Тоа е исто така доста смешно, подарок за вашите пријатели!.

Главните карактеристики

Избор на клиент