.

.

SoloGood 20 Пара Собираат 2.0 mm Злато Позлатен Машки и Женски 2mm Куршум Банана Конектори Приклучоци за DIY РК Батеријата ESC Мотор

SoloGood 20 Пара Собираат 2.0 mm Злато Позлатен Машки и Женски 2mm Куршум Банана Конектори Приклучоци за DIY

DEN 215.76

Пристапност
Во достапна форма

【Нов Дизајн го Прават Тоа Лесно Да се Заварување】Оригинални Собираат 2.0 mm куршум конектор, надградена верзија, новиот дизајн на "половина слот"направи заварување повеќе лесен и удобен,кои наведете ја вашата работа. 【24 K Злато Позлатен】 Со 24 K злато позлатен материјал,2.0 mm банана конектори има добра електрична спроводливост,снабдување со енергија stably. [Висока безбедност перформанси] Сите материјали се нетоксични и олово-слободни.Овие 2.0 mm приклучоците имаат поминато повеќе сертификати, така што може да ги користат со доверба. 【силен и здрав 】Со еластична Железо и бакар лист,можете да го користите многу пати, и таа се уште не губи својата форма. 【Апликација】Поврзете ESC Батеријата со Електронска опрема како што се RC хеликоптер.Примена : овие куршум конектор за замена може да се поврзе ESC или батерија со електронска опрема ,како што се RC хеликоптер, поврзете мотор со електронските control Specifications : Боја : Gold Diameter : 2.0 mm Material : трајни позлатени metal Rated струја : 15 AInstantaneous струја : 30 AContact отпор : 0.8 mΩRecommended кабел : 18 AWGPackage вклучуваат : 20 Пара на Собираат 2.0 MM Куршум Конектор(20pcs машки+20pcs женски)Ако имате било каков проблем или збуни за производот, ве молиме да бидат слободни да контакт.Ние сме задоволство да обезбеди најдобра услуга за вас.Ви благодарам многу.

Главните карактеристики

Избор на клиент