.

.

GROSCHE Milano Stovetop Еспресо Создателот Moka тенџере 6 еспресо Шолја - 9.3 оз, Бела и 3 Замена Печати Дихтунзи Пакет Шпоретот врвот кафематот Moka италијански еспресо кафе создат?

GROSCHE Milano Stovetop Еспресо Создателот Moka тенџере 6 еспресо Шолја - 9.3 оз, Бела и 3 Замена Печати Дихтунзи

DEN 925.92

Пристапност
Во достапна форма

⭐ [Moka Еспресо Кафе] Stovetop еспресо создателот, Moka тенџере, & прирачник за кафе percolator машина.Достапно во 3 чаши, 6 чаши, 9 првенство големини.Шпорет врвот percolator кафе тенџере да се направи дома еспресо како barista.Нејзините полесно да се користи од електрична еспресо кафе машини и прави богата купот на moka Еспресо кафе. 3 купот expresso кафематот stovetop големина во Храна одделение елоксирани алуминиумски Moka expresso кафематот. ⭐ [ Целосна замена заптивка (3x) и филтер (1x) поставете вклучени ] нормалното носат делови на stovetop еспресо создателот moka тенџере вклучуваат заптивка силикони, и филтер екран.Ова е комплетен сет вклучувајќи 3x замена дихтунзи и 1x замена на филтер екран.Тоа треба да се освежи вашите moka тенџере stovetop еспресо создателот за најмалку една година или повеќе, во зависност од користат. ⭐ [Највисок квалитет на шпоретот врвот еспресо дома] Можете лесно да се направи moka кафе, исто така, повика на низок притисок stovetop еспресо дома со Milano Moka Stovetop Еспресо создателот.Додадете млеко од млеко steamer или млеко frother да се направи lattes или cappuccino дома со леснотија со ова кафе percolator stovetop дома.Со премиум силикони moka тенџере заптивка.Користи стандард 3 купот на заптивка големина. ⭐ [ Висок квалитет со силиконска замена заптивка печат ] за Разлика од белата гумена заптивка фоки , ова е направено од премиум трајни силикони.Обичните гума замена дихтунзи зацврстуваат со употреба, но Milano силикони заптивка ќе запечати подобро речиси 3x подолго од евтини гума stovetop еспресо машина заптивка.Големи брендови на moka садови како GROSCHE и други.Ние препорачуваме замена на заптивка на секои 3 до 4 месеци и на филтер екран еднаш годишно. ⭐ [ Купи од бренд кој дава назад ] GROSCHE е од Корист corporation, и ги продава своите производи за да собере пари за нивната безбедна вода проекти.Секој производ кој GROSCHE продава средства во текот на 50 дена на безбедна вода за луѓето во потреба преку GROSCHE Безбедна Вода Проект.GROSCHE е финансиран преку 110 Милиони дена на безбедна вода за оние кои имаат потреба од продажбата на своите производи и ги има инсталирано за вода прочистување системи во текот на 6 земји од 2010 година.

Главните карактеристики

Избор на клиент