.

.

Малку Гигант 553101 VCL-14ULS 1/50 HP Автоматско Кондензат Отстранување Пумпа , 6' Кабелот за Напојување

Малку Гигант 553101 VCL-14ULS 1/50 HP Автоматско Кондензат Отстранување Пумпа , 6' Кабелот за Напојување

DEN 3814.56

Пристапност
Во достапна форма

Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени. .VCL-14 ULS Карактеристики : -Погодни за Висока Ефикасност, Гас-Печка Кондензат.-Вертикален тип пумпа единица.-Leakproof, rustproof, ABS пластика резервоарот.-ABS мотор & резервоарот маска, volute и impeller на VCC.-Поцинкуван челичен резервоар капак и ABS пластика прекинувач поклопец на VCL Серија.-Нерѓосувачки челик вратило.-Snap-акција switch.-3/8" OD бодликава испуштање, освен ако поинаку не е опишана.-6' кабелот за напојување со 3-prong моделирани приклучок.-Термо заштита од преоптоварување.-6' кабелот за напојување со 3-фронт приклучок.-Наслов Автоматско Кондензат Отстранување Пумпа - VC Серија.-Реден Број : 553101.-Број на модел : VCL-14 ULS.-Коњски сили 1/50.-Протокот 200 GPH @ 1' на Главата.-Должина На Кабелот 6'.-Исклучи 14.-Напон 115.-Херц 60.-Засилувачи 1.-Watts 78. Малку Гигант VCL-14 ULS 115-Volt голем капацитет кондензат отстранување пумпа е идеален за собирање, детектирање, и автоматско отстранување на кондензат од климатизација опрема, dehumidifiers, висока ефикасност furnaces, кондензирање котли, и друга опрема каде што автоматски се исцеди пумпа е потребно.Ова вертикална-тип пумпа користи нерѓосувачки челик моторни вратило.Има 6 ft.кабелот за напојување со 3-prong plug и 3/8" К. Г. бодликава празнење адаптер (за користење со 3/8" I. D. винил цевки), проверете вентил за 3/8" цевки е исто така вклучени.Две 1-1/8-инчен дијаметар влезот отвори овозможува пумпа да се користи со повеќе апарати како што е клима уред и одвлажнување.Малку Гигант VLC-14 ULS доаѓа опремен со безбедносен прекинувач.Со безбедносен прекинувач единица може да се жичен на печка или клима уред, така што единицата автоматски се прекинува ако overflow е откриен.Алтернативно, безбедносен прекинувач може да се жичен да надворешен коишто се слушаат висока вода на алармот (не се вклучени).Посета на МАЛКУ ГИГАНТ ПРОДАВНИЦА (види го линкот на врвот на страницата) и продавница за кондензат пумпи под HVAC тар.

Главните карактеристики

Избор на клиент