.

.

Northbear-12v потопна пумпа, 1.2 DC ниски-бучава минијатурни пумпа за вода, со 1.5 м кабел, 5M главата 14L/Мин, 600L/H, 6-15V, погоден за течност допрете вода, подземните води, seawater, кана?

Northbear-12v потопна пумпа, 1.2 DC ниски-бучава минијатурни пумпа за вода, со 1.5 м кабел, 5M главата 14L/Мин,

DEN 407.52

Пристапност
Во достапна форма

Карактеристики : номинална напон 12 V; работен напон 6-15 V; номинална струја 1.2 A, максимален проток 600 L/H; висок лифт 5 метри.Големина на : Мали пумпа за вода 98 mm (висина) * 38 mm (дијаметар) Штекер надворешниот дијаметар : 12mm Штекер внатрешен дијаметар : 9.7 mm.Примена опсег : Тоа може да се користи со slotting машина, машина за сечење, кристал tools, и исто така, може да се користи како вода алатка за домаќинство наводнување, транспорт, одвод, долги вода транспорт и промена на водата за риби тенкови.Применливи средина : може да се користи помеѓу -20°~40° температурата на водата.Тоа е потопна пумпа со многу добра водоотпорен перформансите и работниот век на 3000 часа.Максимална лифт : 5 M (Забелешка : покажува висината дека водата може да се постигне доколку го поврзете пластична цевка на пумпа) Максимален проток : 600 L/час.Мерки на претпазливост : 1. Поврзете го браун кабел за позитивен "+"2. Сината кабелот е поврзан со негативна "-"3. На жолт кабел е GND, нема потреба да се поврзете;4. Оригиналниот конфигурација на пумпа за вода, не е телевизија и не може да биде поврзан со напон 220 V.Ве молиме да го користите на 6 V-15 V, инаку пумпа за вода ќе бидат изгорени;Примена прилики : Slotting машина, машина за сечење, кристал алатка со микро вода pump It исто така, може да се користат за испорака пумпа на домаќинството снабдување со вода подигање на системот, а потопна пумпа за отпадни води исто така, може да се користат за транспорт, одвод, транспорт на вода во текот на долги растојанија, менување на водата во аквариумот, итн.спецификација : Номинална напон : 12 VRated струја : 1.2 AMaximum лифт : 5 M (се однесува на вертикална пораст на проток на вода висина по пумпа добива вода)Максимален проток : 600 L/HCable : Три core Cable должина : 1.5 m Cable дијаметар : 5.7 mm Nozzle : Штекер надворешниот дијаметар : 12mm Штекер внатрешен дијаметар : 9.7 mm Noise : Максимум 30d B MAXTemperature разлика : -20°~40°Пакет includes1 x 12 V DC 1.2 микро подводни моторот пумпа за вода.

Главните карактеристики

Избор на клиент