.

.

Kidde Nighthawk Детектор на Јаглерод Моноксид, AC-Plug-in-со Резервната Батерија, Дигитален Дисплеј, Пакување од 2

Kidde Nighthawk Детектор на Јаглерод Моноксид, AC-Plug-in-со Резервната Батерија, Дигитален Дисплеј, Пакување

DEN 1424.40

Пристапност
Во достапна форма

Штити во текот на електричната енергија - јаглерод моноксид аларм содржи 9 V батерија копија во случај на plug-in-неуспех.Лесна инсталација - приклучок може да биде инсталиран во секој штекер од вашиот дом; или користете го приложениот продолжување мозок да се постави на маса или полица.Мир на умот - кога КО откривање е нормално, црвена точка се појавува во долниот десен агол вклучува тест копчето.Електрохемиски уреди со покажувач на технологија - КО аларм детектира присуство на јаглерод моноксид гас, 85 decibel аларм и меморија за складирање.УЛ Уверение, 10-годишно ограничена гаранција.Објектот Пакет Количина : 2.

Главните карактеристики

Избор на клиент