.

.

Ariat Хибрид Rancher Западен Boot – машка Кожа, Плоштад Пети Западен Чизми

Ariat Хибрид Rancher Западен Boot – машка Кожа, Плоштад Пети Западен Чизми

DEN 4032.00

Пристапност
Во достапна форма

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот. 100% Кожа.Увезени.Гумен ѓон.РАБОТАТ ТОЛКУ ТЕШКО КАКО ШТО СЕ : Овие Ariat чизми за мажите се дизајнирани за да биде напорно и stirrup пријателски; Со удобно 4 LR (Четири Слој Враќа) footbed технологија, овие чизми се обезбеди оптимална удобност, поддршка и стабилност на сите времиња.ЧИЗМА ЗА СЕКОЈА ПРИЛИКА : Со своите шест-ред бод шема и goodyear три квартал велт изградба, овие полно зрно кожени чизми се совршени за секоја пригода; Од работа, пешачење или ноќ на градот, овие чизми ќе ви помогне да изгледаат како добри како што се чувствуваат.Во текот на целиот ДЕН WEARABILITY : Овие западен работа чизми за мажи обезбеди одлична удобност, од утро до мрак; Со нивната Сите-Ден Амортизирање insole и 4 LR технологија, овие чизми се не само удобно, но понуда незаменлива поддршка и отпорност на абење.ДОВЕРБА СО СЕКОЈ ЧЕКОР : Овие квалитет на работа за мажи чизми се дизајнирани со Duratread outsole дека не е само нафта и се лизга отпорни но, обезбедува одлична влечење на било која површина, а истовремено обезбедувајќи максимална отпорност на абење и флексибилност.ГОЛЕМА ПОДАРОЦИ : Шопинг за вашиот маж или дечко не треба да биде тешко, и со овие трајни работа чизми за мажи од Ariat, тоа нема да биде, Совршен за секоја задача, внатре или надвор, вреден човек може да се носат овие удобни чизми на целиот ден, долго.Совршен crossover производ за ranchers кои имаат потреба од поголема контрола надвор од нивните каубојски чизми за подрипнувајќи на и исклучување на доводот на приколката, овие Хибридни Rancher Западен чизми се совршени за работа и за игра.На 4 LR систем обезбедува удобност и стабилност додека duratread outsole дава максимум носат-отпор со флексибилност.Дизајнот е завршен со везени вратило, одење пета, и круг пети.Ariat е основана со една едноставна цел : да се обезбеди повеќето технолошки напредни јавањето чизми за на врвот на светот equestrian спортисти.Денес, Ariat е водечки перформанси обувки и облека бренд за equestrian спортисти од целиот свет.Од покаже скокање на тимот penning, Ariat чизми обезбедуваат основа врз која светска класа спортисти работа, вози, и да се натпреваруваат.

Главните карактеристики

Избор на клиент