.

.

Индустриски Лев-o-gage Мини Бум-L - Стаклена Цевка Бум Агол Индикатор (Модел 3050-I)

Индустриски Лев-o-gage Мини Бум-L - Стаклена Цевка Бум Агол Индикатор (Модел 3050-I)

DEN 1008.00

Пристапност
Во достапна форма

ЗРАК АГОЛ ИНДИКАТОР на Овој бум агол индикатор е дизајниран да биде поставена на левата страна на бум.ГОЛЕМ број - Inclinometer покажува опсег од -10 до +90 аголна степени, овозможува да се измери прецизно и ефикасно.ЛЕСЕН-ЗА-ЧИТАЊЕ DISPLAY - Врежани и рачно насликани numerals и hashmarks се издржливи во тешки услови.Доволно голем за лесен и прецизен читање.ВИСОКА ВИДЛИВОСТ, - се одликува со висока видливост Сатурн Жолта цевка собранието со посебен амортизацијата течност која работи надолу до -40 степени F/-40 степени Ц Целосно затворен за домување штити стаклена цевка собранието за долго време издржливост и користење.МОНТАЖА ЛЕНТА ВКЛУЧЕНИ - Доаѓа со 3 M Бренд VHB (Многу Висок Обврзници) притисок осетлив лепило пена лента на грбот за лесно монтирање.На Mini Boom-L е голем бум агол индикатор (6.44" широк) и се прикажува опсег од -10 до +90 аголна степени.Тој е дизајниран да биде поставена на ЛЕВАТА страна на бум.На врежани и рачно насликани numerals и hashmarks се издржливи во тешки услови.Се одликува со висока видливост Сатурн Жолта цевка собранието со посебен амортизацијата течност која работи надолу до -40 степени F/-40 степени Ц Целосно затворен за домување штити стаклена цевка собранието.Притисок осетлив лепило пена лента се наоѓаат на задната страна за лесно монтирање.

Главните карактеристики

Избор на клиент